INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Naujienos

Retų talentų aktoriui Broniui Babkauskui - 100

„Pamatęs juos scenoje, vos nesušukau: Kaip jiems puiku gyventi! Gražumėlis! Ir kaip nepavydėsi? Išeina, pakalba, ir viskas. Net atskirus žodžius jiems patyliukais pasako - aš aiškiai girdėjau pustuštėje salėje suflerio balsą...“

Bronius Babkauskas


Talentingas teatro ir kino aktorius Bronius Babkauskas gimė 1921 04 09 Pilviškiuose, Vilkaviškio rajone. Mokėsi Žaliosios pradinėje mokykloje, Pilviškių progimnazijoje, 1938 - 1940 m. Kauno Darbo rūmų vaidybos studijoje pas režisierių Juozą Miltinį. Nuo 1940 m. buvo Panevėžio dramos teatro aktorius. B. Babkauskas buvo vienas pagrindinių Juozo Miltinio suburtos teatro trupės, su kuria režisierius pastatė geriausius savo spektaklius, aktorių.
Tam tikru karjeros etapu B. Babkauskas tapo vieno įvaizdžio įkaitu. Ilgą laiką jis vaidino labai neigiamų simbolių vaidmenį.

Skaityti daugiau...

Virtuali literatūros paroda „Velykos - atbundančios gamtos ir prisikėlimo šventė“

PAVASARIS ATEINA
 
Po žingsnelį, patyliukais,
Su varveklių lašeliukais
Vis pavasaris arčiau...
Brinkstant pumpurus mačiau!
 
Šypt! Prie griovio minkštučiukai
Blindžių skleidžiasi kačiukai.
Snieguolytės galvas kelia...
Dar truputis - tuoj bus žalia!
 
Dar truputis žalumos -
Ir neliks pas mus žiemos!
Nes tik taip, tik po žingsnelį
Grįžt pavasarėlis gali...

(Birutė Lenktytė)

Skaityti daugiau...

Balsuokime!

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyrius organizavo gražiausio posakio apie biblioteką konkursą. Iš sulauktų gražių atsiliepimų belieka išrinkti, kurie yra patys taikliausi ir gražiausi.
Rinkitės vieną, du ar tris atsakymus.
Drauge išrinkime nugalėtoją, kuris bus paskelbtas gegužės 7-ą - Spaudos, kalbos ir knygos dieną.

Nuoroda balsavimui:
https://apklausa.lt/f/graziausias-posakis-apie-biblioteka-dtduwvs/answers/new.fullpage

Vaikiškos knygos šventė „Su knyga į žinių šalį“

Balandžio 2-oji - žymiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo diena. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Tą dieną vyksta vaikų literatūros renginiai, parodos, susitikimai su vaikų knygos kūrėjais ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.
Vilkaviškio viešoji biblioteka šiais metais jau keturioliktą kartą mini Tarptautinę vaikų knygos dieną ir ta proga į Vaikiškos knygos šventę „Su knyga į žinių šalį“ pakvietė paveikslėlių knygų autorių Beną Bėrantą. Į nuotolinį susitikimą „Ponas Kampas atgyja“ per „Zoom“ programą pakvietėme Vilkaviškio pradinės mokyklos 2e ir 2d klasių mokinius ir jų mokytojas Snieguolę Kidulaitytę bei Danutę Bačkiūtę. Nuotolinį susitikimą ir knygos pristatymą pradėjo personažas ponas Kampas, iš rašytojo knygos tokiu pačiu pavadinimu. Kūrinyje pasakojama apie berniuką Jovarą. Jis gyvena kartu su tėvais mažame bute, kur neturi kambario - tik savo kampą.

Skaityti daugiau...