INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Naujienos

Susitikome su rašytoja Jolita Zykute

Sausio 27 d., trečiadienį, 10.30 val. susitikome su rašytoja Jolita Zykute. Visus vaikus, jų tėvelius, senelius ir mokytojus kvietėme prisijungti prie bibliotekos Facebook paskyros ir tiesiogiai dalyvauti naujos knygos „Kaip karalaitė Karolina pavydėjo ir kas iš to išėjo“ pristatyme.

Pirmąją J. Zykutės knygą apie mergaitę ir jos šuniukus „Kaip karalaitė iš grožio konkurso pabėgo“ ir pačią autorę bibliotekos lankytojai sutiko su džiaugsmu ir susidomėjimu beveik prieš du metus. Vėliau Lietuvos bibliotekos (2019 m.) šį leidinį išrinko į Rekomenduojamos literatūros sąrašą pradinėms klasėms (skaitymo skatinimo projektas „Vasara su knyga“). Na, o šį kartą - Jūsų laukia antroji autorės knyga.

Skaityti daugiau...

„Stepo Zobarsko pasakos“: Rašytojo 110-osioms gimimo metinėms

Prieš 110 metų sausio 30 d. gimė vienas žinomiausių vaikų ir jaunimo rašytojų Stepas Zobarskas. Kviečiame jį prisiminti ir pasižiūrėti virtualią parodą skirtą būtent šiam žmogui.

Keletas Stepo Zobarsko knygų epavelde:

 

Skaityti daugiau...

Užsikrėsk naujų knygų „Skaitymo virusu“

Vaikų literatūros skyriaus fondas sausio mėnesį pasipildė naujomis knygomis. Visas jas galite peržiūrėti paspaudę šią nuorodą.
O jeigu kas nors mėgstate ir dėliones (puzzle), tuomet kviečiame virtualiai keletą jų sudėlioti iš naujai gautų knygų viršelių. Dėlionės lygį galite pasirinkti ir sudėtingesnį. Jas rasite čia.

Smagios pažinties su naujomis knygomis!

Elžbietos savaitgalis

„Pirmąją knygų anotaciją pasirinkau neatsitiktinai, o norėdama susieti su šių dienų situacija. Nors egzistencializmo atstovas Alberas Kamiu rašė ne apie šias dienas, o apie Alžyro miesto Orano ištiktą nelaimę - marą. Rašytojas Alberas Kamiu - prancūzų filosofas, žurnalistas, visuomenės veikėjas. Rašytojo vaikystė buvo sunki - septyniolikos metų jis susirgo džiova, kuri vos neatėmė jaunuolio gyvybės. A. Kamiu nepasidavė, baigė mokyklą ir ėmė studijuoti filosofiją Alžyro universitete. 1947 m. parašė antrąjį savo romaną „Marą“, kuris laikomas jo literatūrinės kūrybos viršūne. Viso romano metu skaitytojas gali tik spėti, jog pasakotojas yra daktaras Bernardas Rijė. Gydytojas stebi pirmuosius maro požymius, jis nujaučia, jog miesto laukia didelė nelaimė. Žiurkės stipstančios pakelėse, laiptinėse, koridoriuose - pirmasis maro simptomas. Rijė su bendraminčiais imasi herojaus vaidmens, tačiau jų pastangos primena Sizifo darbą. Maras netikėtai pasirodęs, taip pat netikėtai išnyksta.

Skaityti daugiau...