Naujienos

Kviečiame susitikti su rašytoja Rebeka Una

- Kiek turėjai draugių? - paklausiau mamos.
- Keturias. Mažai?
Mažai. Dabar kiekvienas turime mažiausiai po kelis tūkstančius draugų.
(Rebeka Una „Atjunk“, 2016)

Gegužės 30 d. 10:55 val. Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje ir 14:00 val. Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje paauglių rašytoja Rebeka Una praves edukaciją „Ateities pasaulio kūrimas“ pagal savo knygą „Atjunk“.

Poezijos pavasaris 2023

Gegužės 18 d. Vilkaviškio viešoji biblioteka maloniai kviečia sutikti poezijos pavasarį drauge:

 

  • 11.00 val. Poezijos pavasario svečių priėmimas-diskusija Vilkaviškio rajono savivaldybėje (S. Nėries g. 1, Vilkaviškis)
  • 13.00 val. Poezijos skaitymai „Kai pavasaris žydės skambus ir jaunas...“ (S. Nėris) Kiršuose, Salomėjos Nėries tėviškėje (Vilkaviškio r.)
  • 17.30 val. Poezijos vakaras „Po poezijos paukštės sparnu“, Salomėjos Nėries literatūrinės premijos įteikimas Vilkaviškio kultūros centre (Vytauto g. 28, Vilkaviškis)

Rašytoja Evelina Daciūtė susitiko su mažaisiais skaitytojais

Saulėtą ir kvepiantį žiedais gegužės 11-osios rytą susitikti su mažaisiais Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojais atvyko žinoma Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių vaikų rašytoja Evelina Daciūtė.
Renginys vyko Vilkaviškio vaikų ir jaunimo cente, su kuriuo viešoji biblioteka glaudžiai bendradarbiauja. Renginio dalyviai - ugdytiniai iš Vilkaviškio vaikų lopšelių-darželių „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“ jau buvo supažindinti su Evelinos Daciūtės knygele „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“ akcijos „Metų knygos rinkimai“ metu. Rašytoja vaikučiams pristatė ir kitas savo knygeles, pasakojo apie jų sukūrimo ir atsiradimo istorijas, mažieji sužinojo, kiek daug paslapčių gali turėti paveikslėlių knygelės, kurias į puslapius sudėlioja iliustratorius. Vaikai sužinojo, kad Evelina Daciūtė yra parašiusi penkiolika knygų vaikams ir vieną suaugusiems.

Skaityti daugiau...

Skelbiamos 2022-ųjų Metų knygos

Gegužės 7-ąją, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, paskelbti akcijos „Metų knygos rinkimai“ nugalėtojai.

2022 m. skaitytojų mėgstamiausios tapo šios knygos:

  • suaugusiųjų prozos kategorijoje - Akvilinos Cicėnaitės „Anglų kalbos žodynas“ (leidykla „Alma littera“);
  • poezijos kategorijoje - Juliaus Kelero „Virtuvėlė pilna Ukmergės“ (leidykla „58 sapnai“);
  • publicistikos ir dokumentikos knygų kategorijoje - Tomo Vaisetos, Valdemaro Klumbio „Mažasis o: seksualumo kultūra sovietų Lietuvoje“ (leidykla „Baltos lankos“, 2022);
  • knygų vaikams kategorijoje - Ilonos Ežerinytės, Marijos Rubavičiūtės „Tetulė Liu“ (leidykla „Žalias kalnas“, 2022);
  • knygų paaugliams kategorijoje - Justino Žilinsko, Ūlos Šveikauskaitės „Bėgliai: jūrų keliais į Ameriką“ (leidykla „Aukso žuvys“, bendraleidėjas Lietuvos jūrų muziejus, 2022).

Akcijoje varžėsi specialiai sudarytų ekspertų komisijų atrinktos per 2022 m. išleistos knygos - iš viso buvo nominuota 21 knyga penkiose kategorijose. Skaitytojai už jas balsuoti galėjo du mėnesius - nuo nominantų paskelbimo Vilniaus knygų mugėje.

Skaityti daugiau...