Naujienos

Prezidento Antano Smetonos pėdsakais

Įgyvendinant projektą „Tautos šauklių takais“ ir minint Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metus, Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje lankėsi istorikė, humanitarinių mokslų daktarė Ingrida Jakubavičienė, knygos „Duetas: Antanas ir Sofija Smetonos“ autorė.
Knygos pristatymas sulaukė ne tik vilkaviškiečių, bet ir pilviškiečių susidomėjimo. Apie tai, kuo A.Smetona įdomus Vilkaviškio kraštui, su kokiu sudėtingu jo gyvenimo ir valdymo laikotarpiu yra susijęs pirmojo Lietuvos prezidento apsilankymas Kybartų miestelyje ir kaip šis faktas padeda skatinti vietinį turizmą išsamiai papasakojo kybartietis Vitas Katkevičius. Be abejo, savo krašto mylėtojas nepraleido progos renginio svečius pakviesti apsilankyti Kybartuose, Kybartų požemiuose, paskatino išsiruošti į ganėtinai ilgą, net keturių valandų trukmės, ekskursiją sekant A.Smetonos pėdsakais per Kybartų miestelį iki pat pasienio.

Skaityti daugiau...

„Senjorų dienos internete“ grįžta!

Sėkmingai startavusi teminė akcija „Senjorų dienos internete“ sugrįžta š. m. spalio 21-25 d. Visą savaitę projektas „Prisijungusi Lietuva“ rengs internetinius seminarus, kuriuos galima žiūrėti Lietuvos viešosiose bibliotekose ir jų filialuose.
Akcijos „Senjorų dienos internete 2019“ tikslas - skatinti vyresnio amžiaus žmones drąsiai jaustis skaitmeninėje erdvėje, pažinti grėsmes bei netikras žinias, saugiai ir atsakingai naudotis aktualiomis e. paslaugomis, nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.
Akcijos metu, Vilkaviškio viešojoje bibliotekose ir jos filialuose, senjorai ir visi norintys, smagioje draugijoje kasdien nuo 11 val., galės žiūrėti vis kitas vaizdo transliacijas, užduoti klausimus ir pasipraktikuoti. Internetiniuose seminaruose metu, savo sričių ekspertai ir žinomi Lietuvos žmonės dalinsis žiniomis, patirtimi apie interneto ir technologijų privalumus skirtingose sferose. O senjorai iš visos Lietuvos internetu galės užduoti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Skaityti daugiau...

Skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai

Spalio 16 d. Vilkaviškio r. sav. viešojoje bibliotekoje vyko II ciklo skaitmeninių lyderių, konsultantų ir bibliotekininkų mokymai, kurių metu lektorius Martynas Senkus pristatė ateities technologijas: Kaip skaitmeninės technologijos pakeis pasaulį ir kiekvieno žmogaus gyvenimą, papasakojo kokia yra skaitmeninių iniciatyvų sklaidos svarba ir poveikis šiandieninei visuomenei bei kaip netolimoje ateityje  skaitmeninės technologijos mums pravers kasdieniniame gyvenime ir darbe.

Pasakos gestų kalba

Spalio 10 dieną 10 val. Vilkaviškio viešoji biblioteka kviečia visus susipažinti su Kauno apskrities viešosios bibliotekos parengtomis naujomis pasakomis gestų kalba. Nors jos skirtos vaikams, turintiems klausos negalią, tačiau laukiami visi.

Po pristatymo vyks įsegamų ženkliukų dirbtuvėlės, kurių metu specialiu aparatu galėsite pasigaminti savo išskirtinį ženkliuką!