Naujienos

„Susipažink, skaityk, išrink“: pažintis su vaikų Metų knygų penketuku

Kovo 24 dieną Vilkaviškio pradinėje mokykloje 2d klasėje, į kurią mielai priėmė mokytoja Valdonė Drangauskienė, vyko pažintis su vaikų Metų knygų penketuku. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė antrokams papasakojo apie akciją „Metų knygos rinkimai“, vaikai suskaičiavo, kad ši akcija jau vyksta 18-tus metus, sužinojo, kad joje dalyvauja lietuvių autoriai, kurių knygos išleistos 2022 metais ir nominuotos literatūros kritikų ir žinovų. Vaikai klausėsi pasakojimo apie kiekvieną akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų penketuko knygelę. Antrokams buvo papasakota ir garsiai skaityta ištraukos iš Evelinos Daciūtės ir Aušros Kiudulaitės knygos „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“. Prieš pat aušrą nukrito paskutinis tulpės žiedlapis. Taip jau nutinka, net jei tavo žydėjimą saugo pats įžūliausias kiemo katinas. Lieka dangus, žvaigždės, svaigūs nakties kvapai, o tau - tik tau! - laikas išeiti. Taip baisu. Bet gal dar skaudžiau būti tuo katinu? Savimyla, puošeiva, atsiskyrėliu, pirmą kartą atradusiu draugystę ir jaučiančiu, kaip ji slysta iš letenų.

Skaityti daugiau...

Pirmoji edukacija „Žaidžiame Draugoteką“

Kovo 20 d. prasidėjo projekto „Inovatyvūs Lietuvos bibliotekų skaitymo skatinimo sprendimai vaikų ir jaunimo socialinių santykių kūrimui su aplinka“ edukacijos. Jų metu bus pristatomi virtualaus žaidimo „Draugoteka“ herojai, rekomenduojamos knygos. Pirmojoje edukacijoje Vilkaviškio Salomėjos Nėries 5 a klasės mokiniai susipažino su žaidimo veikėja Saule ir Alano Maršalo knygos „Aš moku šokinėti per balas“ herojumi Alanu. Žaidimų forma vaikai gvildeno įvairias socialines problemas, iškylančias herojams, diskutavo apie jų aktualumą. Mokiniai buvo paskatinti žaisti žaidimą, skaityti knygas, tokiu būdu ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus.

„Žaidžiame Draugoteką“: susipažinkite su personažu Saulė

Kovo 23 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos darbuotojos Inesa ir Alvina Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos 6d klasės mokiniams pravedė edukaciją „Žaidžiame Draugoteką“, kurios metu mokinius supažindino su „Draugotekos“ personažu Saule.
Saulė būdama 10 metų pateko į avariją, po kurios yra priversta sėdėti invalido vežimėlyje. Kad ir kaip būtų, ji yra aktyvi, į gyvenimą žiūri pozityviai, viena iš jos mėgstamų frazių yra „Darom!“. Jos aistra - krepšinis ir knygos. Ji yra didžiulė Hario Poterio gerbėja. Jei mokytųsi Hogvartso mokykloje, ji priklausytų „Švilpynės“ koledžui. Ji nemėgsta, kai kiti jai siūlo pagalbą. Pagalbą priima tik iš kito žaidimo personažo, kuriuo pasitiki.

Virtuali paroda „Mūsų knygnešiai“: Knygnešio dienai

Gyvename nepriklausomoje Lietuvoje, kai esame laisvi mąstyti, dalytis mintimis apie mums rūpimus klausimus. Kartu tai metas, kai vis dažniau ir garsiau kalbame apie tai, kaip svarbu, kad jaunoji karta, kuriai priklausys mūsų valstybės ateitis, savo kasdieninėse mintyse ir jausmuose rastų vietos istorinei ir gyvajai Lietuvai. Knygnešio diena - graži proga priminti mokiniams apie knygos vertę, apie žmones, kurie rizikuodami viskuo, ką brangiausio turi, išsaugojo lietuvišką žodį.
2004 metais UNESCO knygnešystę įvertino kaip unikalią ir pasaulyje neturinčią atitikmenų veiklą. Nepaisant to, kad už knygų platinimą buvo baudžiama kalėjimu ar tremtimi į Sibirą, knygos buvo gabenamos itin aktyviai. Lietuviškos knygos ir laikraščiai ėjo iš rankų į rankas. Imperinės valdžios atstovai, matydami, jog nebegali sulaikyti slaptojo knygų platinimo, 1904 m. panaikino daugiau kaip 40 metų trukusį lietuviškos spaudos draudimą.

Skaityti daugiau...