Vasario 16-oji - pati reikšmingiausia Lietuvos istorijos data. 1918 metais įkurta nepriklausoma moderni piliečių valstybė, kurią turėjo valdyti demokratiškai išrinkta valdžia, ir kartu simboliškai atgaivinta senojoje Lietuvoje (1253-1795 metai) puoselėta Lietuvos valstybingumo tradicija. 2018 m. vasario 16 d. švęsime modernios Lietuvos gimimą. Ši data lyg tiltas sujungia 1253 m. liepos 6 d. gimusią senąją Lietuvą ir 1990 m. kovo 11 d. atkurtą nepriklausomą Lietuvą. Be Vasario 16-osios nebūtų Kovo 11-osios ir jos sėkmės istorijos. Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai ir dabarties klausimus praeičiai: ką valstybei ir visuomenei pavyko nuveikti per Šimtmetį, kokius svarbiausius tikslus keliame sau artėjant naujam - antrajam Šimtmečiui.

Naujienos

Mirė mons. Kazimieras Senkus (1917-2018)

2018 metų vasario 15 dieną, eidamas 102-tuosius metus, mirė mūsų kraštietis, Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos rezidentas monsinjoras Kazimieras Senkus.
Visą savo gyvenimą aktyviai dirbęs Lietuvos labui ir į ją Iš Vokietijos sugrįžęs 1996-ųjų žiemą, tų pačių metų rudenį - spalio 10-ąją - monsinjoras K. Senkus tapo pirmuoju Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos klebonu. Nuoširdžiai ėmęsis šių pareigų, kunigas rūpinosi ne tik savo parapijiečiais, bet ir visuomenės paribyje esančiaisiais - įkūrė anoniminių alkoholikų būstinę.

Skaityti daugiau...

Lietuvos Nepriklausomybės šimtmečiui

Švenčiant Lietuvos Nepriklausomybės šimtmetį siūlome susipažinti su lygiai prieš šimtą metų senojoje spaudoje paskelbtu originaliu pranešimo tekstu (žiūr. nuotr.).

Gedimino pilis puošia ne tik Vilnių

Vasario 1 d. Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje viešėjo bibliotekos globėjas Lietuvos Respublikos Seimo narys Juozas Olekas. Jis atvyko su gražia misija - pasveikinti savo globojamą įstaigą su artėjančiu Lietuvos valstybės šimtmečiu ir įteikė neeilinę dovaną - įrėmintą Vasario 16-osios akto kopiją. Atvykęs Seimo narys bibliotekai padovanojo ir naujų knygų.
Minint valstybės atkūrimo šimtmetį - Vilkaviškio viešoji biblioteka pasipuošė neeilinei šventei. Bibliotekos patalpose, skaitytojų aptarnavimo skyriuje, šalia Vasario 16-osios akto pastatyta 2 metrų aukščio Gedimino pilis iš knygų, kurią puošia Lietuvos trispalvė. Šiuo statiniu bibliotekos lankytojai galės džiaugtis iki kovo 11 d. 2018-ieji metai tai ne tik atkurtos Lietuvos 100-metis, šiais metais Vilkaviškio viešoji biblioteka švenčia 90-tąjį jubiliejų.

Konsultacijos vartotojams

Antradieniais 11.00 - 12.00 val.:

- Paieška elektroniniame kataloge
- Knygų rezervavimas
- Duomenų bazės ir kitos paslaugos