INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Informuojame, kad nuo kovo 22 d. keičiasi skaitytojų aptarnavimo tvarka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje ir filialuose. Laikantis visų saugumo reikalavimų atveriamos skaityklos, interneto prieigos ir bibliotekos fondai. Maloniai kviečiame apsilankyti.

Naujienos

Išrinktas gražiausias posakis apie biblioteką!

Vilkaviškio viešoji biblioteka lietuvių kalbos dienoms paminėti organizavo gražiausio posakio apie biblioteką rinkimus.

Lietuvių kalbos dienos Lietuvos respublikos Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto 2015 m. rugsėjo 30 d. posėdžio protokolo Nr. 106-P-34 nutarimu organizuojamos jau šeštą kartą ir įprastai joms skirti renginiai vyksta kovo mėn. Atsižvelgus į esamą situaciją, šiais metais Lietuvių kalbos komisijos siūlymu lietuvių kalbos dienas galima buvo „švęsti“ kovo - gegužės mėn.

Gražiausio posakio apie biblioteką rinkimų sumanymo tikslas buvo sužinoti, ką gyventojai galvoja apie biblioteką, kokiu žodžiu ar posakiu ją apibūdintų, kokios asociacijos ar emocijos kyla, išgirdus žodį biblioteka.

Nors dideliu aktyvumu rinkimai nepasižymėjo, sulaukėme tikrai gražių žodžių ir atsiliepimų apie biblioteką.

Skaityti daugiau...

Geriausių 2020-ųjų knygų vaikams ir paaugliams apdovanojimai - netrukus

Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) Lietuvos skyrius, kasmet teikiantis premijas už geriausias knygas vaikams ir paaugliams bei vaikų literatūros tyrimus ir sklaidą, gegužės 7 d. 12 val. paskelbs 2020 m. premijų nominantų sąrašą.

Taip norima atkreipti dėmesį į pačias vertingiausias metų knygas bei padėti skaitytojams nepasiklysti jų gausybėje. Skelbiami geriausiųjų sąrašai gali tapti kelrodžiu ieškantiems gerų ir specialistų pripažintų knygų vaikams ir paaugliams.

Premijos (iš viso aštuonios) kasmet teikiamos geriausių ir reikšmingiausių vaikų ir paauglių knygų rašytojams, iliustruotojams, vertėjams. Viena premija skiriama ir už vaikų literatūros tyrimus ar aktyvų skaitymo skatinimą.

Skaityti daugiau...

Elžbietos savaitgalis 15

„Druska jūrai“ - dar viena puiki Rūtos Šepetys knyga. Tai keturių jaunuolių istorijos - lietuvės Joanos, lenkės Emilijos, prūso Floriano ir vokiečio Alfredo. Juos visus sieja tai, jog jie yra rusų okupacijos aukos. Joana - gydytojo padėjėja. Mergina stengiasi visiems padėti, tačiau sužeistųjų daug, o ji visų išgelbėti nespėja. Emilija - jauna mergina, kuriai likimas nesišypso, tačiau susitikusi su Florianu, atrodo, jai viskas tampa lengviau. O Florianas, nors ir nori keliauti vienas, negali palikti Emilijos, nes ji jam primena tikrą seserį. Jaunuolis jaučiasi atsakingas už Emiliją, todėl nuo jų susitikimo, jis merginai yra didvyris. Vokietis Alfredas yra jūreivis. Iš visų keturių jaunuolių jis išsiskiria savo tikėjimu fiureriu. Alfredas yra įsitikinęs, jog pasaulis pasikeis, jei visi tikės ir garbins Vokietijos diktatorių. Deja, kaip ir Emilijai, taip ir Alfredui likimas nesišypso.

Skaityti daugiau...

Leidėjų forumas

Forumo diskusijos vyks Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir bus transliuojamos tiesiogiai akcijos „Lietuva skaito“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje.

Forumas vyks gegužės 6 d. 10 val.

Tiesioginė transliacija - „Lietuva skaito“ „Facebook“ kanale ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos „Youtube“ kanale.

Leidėjų forumas - pirmą kartą vykstantis renginys. Tai - pokalbiai su Lietuvos leidėjais šiandien aktualiomis temomis. Šių metų forume - penkios diskusijos, kuriose bus kalbama apie tai, kaip pakito leidyklų veikla. Ar dėl pandemijos jos knygų skaitytojams gali pasiūlyti mažiau, nei norėtų? Kaip įsivaizduojamas ateities skaitytojas, ar knyga Lietuvoje jau yra prieinama visiems, norintiems pažinti literatūrą? Koks yra šiandienos vaikų literatūros leidėjas, kaip jis augina savo skaitytojus? Aktualius klausimus su leidėjais kels ir jaunimas - kas yra svarbu jaunam žmogui?

Skaityti daugiau...