Naujienos

Pažintis su biblioteka ir jos istorija

Spalio 23 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje lankėsi Sūdavos kaimo bendruomenės Vaikų dienos centras „Ateitis“, kuriuos atlydėjo Sūdavos filialo bibliotekininkė Renata Kolčinienė. Jaunieji lankytojai sužinojo bibliotekos ir buvusios „Žiburio“ gimnazijos istoriją. Jiems buvo papasakota apie Vaikų literatūros skyriuje vykstančius renginius, vaikai grožėjosi pačiomis įdomiausiomis Vaikų literatūros skyriaus knygelėmis.

Lankėsi Bibliografijos ir informacijos skyriuje, kur susipažino su čia esančiomis seniausiomis, mažiausiomis, didžiausiomis, brangiausiomis knygomis.

Sveikiname antrojo etapo „Literatūrinių protmūšių“ laimėtojus!

Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 d klasės mokiniai su savo mokytoja Valdone Drangauskiene spalio 22 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje rungėsi su dešimt 3-4 klasių iš visos Lietuvos per „Kahoot“ programėlę „Literatūrinių protmūšių“ antrame etape, kurį tiesiogiai transliavo Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka ir pateko į finalą! Lapkričio  5 d. 10 val. vyks 3-iasis „Literatūrinių protmūšių“ finalinis etapas, kuriame rungsis penkios 3-4 klasės, patekusios į finalą. Sveikiname šaunuolius ketvirtokus ir linkime jiems patekti į pirmųjų trijų vietų laimėtojus!!! Patekusieji į pirmųjų trijų klasių laimėtojų gretas, dalyviai gaus dovanų: žaidimų, susitikimų su rašytojais, o bibliotekos - knygų iš vaikų ir paauglių kategorijų, dalyvaujančių „Metų knygos rinkimuose“ vaikų ir paauglių kategorijose. Linkime 4 d klasės mokiniams sėkmės finale, tikime, kad tikrai pasiseks patekti į laimėtojų trejetuką!

Būrelis „Robotika“

Antrus metus biblioteka organizuoja būrelį „Robotika“. „Robotikos“ būrelio užsiėmimų metu 1-4 klasių mokiniai pasineria į atradimų pasaulį kartu su smagiaisiais LEGO Education WeDO 2.0 robotukais. Jaunieji „Robotikos“ būrelio nariai taip pat gilina savo žinias gamtos mokslų, mechanikos, programavimo bei robotikos srityse. Šių interaktyvių užsiėmimų metu, edukacinių robotų konstruktorių dėka vaikai lavina savo kūrybinius, strateginius bei loginius įgūdžius. „Robotikos“ programa bibliotekoje skirta ugdyti ir skatinti mokinių inovatyvius techninius gebėjimus pasitelkiant šiuolaikines pažinimo priemones - išmaniąsias informacines technologijas.
Vilkaviškio viešoji biblioteka nuo šių metų spalio 15 d. įsipareigojo ugdyti mokinius pagal neformaliojo vaikų švietimo (NVŠ) būrelio „Robotika“ numatytas vykdyti veiklas, gavus rėmimą iš Vilkaviškio rajono savivaldybės pagal pateiktą ir patvirtintą vaikų socializacijos programų paraišką.

Skaityti daugiau...

Senjorų dienos internete 2020

Spalio 19 - 23 dienomis vyks nuotolinės transliacijos, skirtos pažymėti senjorų dienas internete. Transliacijų pradžia - 11 val. Kviečiame drąsiai jaustis ne tik savuos namuose, bet ir internete.