Naujienos

Arūno Kanapinsko paroda „Jūra visada reiškia Viltį“

Birželio mėnesį Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje buvo eksponuojama Arūno Kanapinsko fotografijų paroda „Jūra visada reiškia Viltį“. Apie naujai atrastą gyvenimo aistrą - fotografiją, laisvalaikio pomėgius bei saviraiškos galimybes sutiko pasidalinti ir pats parodos autorius Arūnas Kanapinskas.

Jūsų santykis su fotografija. Kas lėmė šį pasirinkimą?

Fotografija yra mano aistra, hobis, saviraiškos priemonė ir gyvenimo būdas - panašiai, kaip ir kelionės - jų dėka aš ir atradau fotografiją. Pirmą kartą nuvykęs į Lietuvos pajūrį, aš jį įsimylėjau, norėjau kuo daugiau išsaugoti prisiminimų, todėl pradėjau aktyviai fotografuoti. Jūra - iki skausmo graži. Žaviuosi jos besikeičiančiais kraštovaizdžiais ir akimis rėminu kaip paveikslus.

Pirmas žvilgsnis pro objektyvą. Ar pamenate jį?

Pirmas žvilgsnis ir buvo susitikus su Jūra. Ji - mano įkvėpimas. Mano viltis. Mano svajonė. O pirmas kadras - saulėlydis Nidoje - lėmė draugystės su fotoaparatu pradžią.

Skaityti daugiau...

Miesto šventės akimirkos

Po dvejų metų pertraukos mes ir vėl džiaugėmės galimybe sudalyvauti Vilkaviškio miesto šventėje „Mano miestas Lietuvoj įrašytas...“ bei susitikti tiek su senais, tiek su naujais knygų draugais.
Mūsų bibliotekininkas Vilkas, žaismingai pasitikdamas kiekvieną praeivį, kvietė iš arčiau susipažinti su bibliotekoje vykdomų ir organizuojamų veiklų įvairove: ankstyvojo skaitymo skatinimo projektu „Knygų startas“, būrelio „Robotika“ įdomybėmis, skaitymo skatinimo iššūkiu „Vasara su knyga“ bei su svetaine www.etnografija.vilkaviskis.lt supažindinančia paroda „Sūduvos tapatybės ir kultūrinės atminties vaizdiniai“. Šventės dalyviai, sudalyvavę mini viktorinoje apie mūsų biblioteką, galėjo pasirinkti norimą knygelę dovanų. O ir pats bibliotekininkas Vilkas buvo išties labai dosnus - uoliai dalino knygeles mažiesiems ir kvietė visus, dar neužsiregistravusius mūsų bibliotekoje, kuo skubiau tai padaryti.
Beje, miesto šventės išvakarėse nenuilstantis bibliotekininkas Vilkas spėjo paplušėti ir greta naujojo pėsčiųjų tako įsteigtos lauko bibliotekėlės - nuo šiol čia kviečiami lankytis, maloniai pabendrauti ir skaityti visi gyventojai bei miesto svečiai.

Vaikų vasara Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje

Nepaprastai greitai prabėgo pirmasis vasaros mėnuo - birželis. Visą šį praėjusį mėnesį Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje buvo daug šurmulio. Viena po kitos čia lankėsi 1-4 klasių stovyklautojų grupės iš Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos, Vilkaviškio pradinės mokyklos, Sūdavos pagrindinės mokyklos ir Vilkaviškio vaikų l/d „Eglutė“ priešmokyklinukai. Skirtingose bibliotekos erdvėse jaunieji skaitytojai susipažino su įvairiomis veiklomis: buvo kviečiami aktyviai dalyvauti vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, savo žinias pasitikrino literatūrinėse užduotyse, spalvino žaismingus knygų skirtukus, išbandė virtualios realybės akinius, stebėjo, kaip 3D spausdintuvas gamina telefonų stovelius, taip pat žiūrėjo Vinco Kudirkos ir Jono Jablonskio hologramas atkeliavusias iš Šakių viešosios bibliotekos. Patys mažiausieji susipažino su bibliotekos erdvėmis, jos istorija, pamatė pačius įdomiausius leidinius esančius bibliotekoje.
Vasara dar nesibaigia, o kartu tęsiasi ir pramogos bibliotekoje.
Tad kviečiame visus apsilankyti!

Skaityti daugiau...

Neįgalaus jaunimo pažintis su virtualios realybės (VR) akiniais

Birželio 22 dienos rytą Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje apsilankė neįgalus jaunimas iš Vilkaviškio socialinės pagalbos centro, kuris išbandė virtualios realybės eksperimentinį paketą „PIMAX 5K Super“. Virtualios realybės pasaulis, kurį šis jaunimas pirmą kartą pamatė, iki tol jiems buvo nepažįstamas, tačiau juos itin sužavėjo.
Ši, virtualios realybės įranga įsigyta iš projekto „Gyventojų skatinimas išmaniai naudotis internetu atnaujintoje viešosios interneto prieigos infrastruktūroje“, kurį vykdė Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansuojama Europos regioninės plėtros fondo.
Visi - vaikai ir suaugusieji, norintys išbandyti virtualios realybės akinių teikiamas galimybes ir jomis pasimėgauti, kviečiame atvykti į mūsų biblioteką.
#BibliotekaVisiems

Per dieną galimas vienas seansas (~45 min.)
Būtina išankstinė registracija tel. nr. (8-342) 60326

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė