Praėję renginiai

Vasaros skaitiniai

Atostogų įkarštis eina į pabaigą: skubam prie ežerų, keliaujam, pramogaujam ir visaip mėgaujamės vasaros malonumais. Daugeliui moksleivių smagia vasaros veikla tampa ir knygų skaitymas. Pasiilgusios knygų, draugių ir bibliotekos į susitikimą atskubėjo paauglių Knygos bičiulių klubo „Spindulys“ narės ir jų bendraamžės. Susirinkusios susipažino su Vilkaviškio viešosios bibliotekos naujienomis: eksponuojamomis literatūros bei meno parodomis, vykusiais renginiais. Vaikų literatūros bibliotekininkė rekomendavo naujas knygas skirtas jaunesniojo ir vyresnio amžiaus paaugliams.

Skaityti daugiau...

Burbulų eksperimentai bibliotekoje

Kokios formos būna muilo burbulai?
Gal esate matę kvadratinį, o gal piramidės formos burbulą?
Žinote, iš ko galima pasigaminti stebuklingąjį burbulų skystį?

Visa tai buvo galima sužinoti, pamatyti ir išbandyti tiek Vilkaviškio viešosios bibliotekos patalpoje, tiek lauke ant pievelės.

Skaityti daugiau...

Su knyga ant Meilės tilto

„Skaitymo iššūkis“ sukvietė Vilkaviškio viešosios bibliotekos paauglių klubo „Spindulys“ bičiules į biblioteką. Mokinės nusprendė dalyvauti Lietuvos apskričių bibliotekų: Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio organizuojamuose vasaros skaitymuose. Susipažinę su akcijos taisyklėmis ir pagal nurodytas penkias užduotis mokinės skubėjo pasirinkti knygas. O jos buvo įvairios: ir knyga, kurios pavadinimas prasideda ta pačia raide, kaip ir tavo vardas, ir bibliotekininko rekomenduota, geltonos spalvos, lietuvių autoriaus knyga bei knyga apie keliones.

Skaityti daugiau...

„Vasara su knyga“ - ekskursija į Kybartų biblioteką

2019 m. birželio mėn. 5-6 dienomis edukaciniais tikslais Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių moksleiviai apsilankė Kybartų bibliotekoje, labiausiai norėjo pabuvoti vaikų literatūros skyriuje. Bibliotekoje vaikus pasitiko specialistės Lina Kučinskienė, Aušra Kokanskienė, kurios gražiai prisistatė ir papasakojo apie savo darbą. Asta Mackevičienė papasakojo apie bibliotekos vaidmenį ir naudą tiek vaikams, tiek suaugusiems. Paaiškino iš kur atkeliauja visos knygos  į biblioteką ir kaip išdėliojamos bibliotekoje pagal nustatytas taisykles.

Skaityti daugiau...

Protų mūšis „Kybartai 1919-2019“

2019 m. birželio 6 dieną komandų dalyviai iš „Saulės“ progimnazijos, K. Donelaičio gimnazijos, darželių „Kregždutė“ ir „Ąžuoliukas“, „Rasos“ spec. mokyklos, Kybartų bendruomenės ir 93-ios laidos abiturientai dalyvavo protų mūšyje „Ar pažįsti Kybartus?“. Viktorinos klausimus parengė Kybartų miesto biblioteka. Šventėje dalyvavo ir visus dalyvius sveikino Kybartų m. seniūnas R. Šunokas, istorikas B. Mašalaitis, Virbalio bendruomenės pirmininkas S. Lopeta ir Kybartų kultūros centro direktorė A. Vencienė.

Skaityti daugiau...

Tarptautinės vaikų gynimo dienos šventė „Knyga suranda draugą 2019“

Birželio 5 dieną Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje Vaikų literatūros skyriuje vyko šventė, skirta Tarptautinei vaikų gynimo dienai pažymėti. Susitikti su Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 d klasės mokiniais atvyko vaikų rašytoja, meninkė Ignė Zarambaitė.
Į literatūrą Ignė Zarambaitė įžengė 2015 m., kai antrajame Nacionaliniame vaikų literatūros konkurse su pasaka „Emilio laiškas“ laimėjo geriausio metų debiuto nominaciją. 2016 m. pasirodė antroji autorės knyga „Skudurinukė“, 2017 m. trečioji - „Elzė ir senojo dvaro paslaptis“.

Skaityti daugiau...

Vilijos Vilkelienės knygos „Gimiau savu laiku“ pristatymas

Gegužės 30 dieną Kybartuose (Vilkaviškio rajono Neįgaliųjų draugijos Kybartų grupėje) viešėjo Kalvarijos savivaldybės literatų klubo „RASA“ narė Vilija Vilkelienė. Rašytoja ir poetė kybartiečiams pristatė savo pirmąją novelių knygą „Gimiau savu laiku“. Pati autorė apie knygą taip rašo: „...aš per močiutę Kateriną ir jos vaikus perteikiu pokario meto gyvenimą. Tai ne tik mano mamos šeimos istorijos, bet ir kaimynų ar net man nepažįstamų žmonių, kuriuos sutikau savo gyvenimo kelyje ir kurie pasidalijo savo šeimos istorijomis.“.

Skaityti daugiau...

Pažintis su bibliotekininko profesija

Gegužės 23 dieną Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje lankėsi Vilkaviškio pradinės mokyklos 1 e klasės mokiniai ir jų mokytoja Dalia Petruškienė.
Mokiniams bibliotekininko profesiją pristatė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė. Bibliotekininko profesija - geriausia galimybė paties bibliotekininko asmenybės tobulėjimui, smalsumui, žingeidumui patenkinti.

Skaityti daugiau...

Poemėlei „Meškiukas Rudnosiukas“ - 80

Gegužės 8 dieną Vaikų literatūros skyrius organizavo literatūros valandėlę vaikams „Ten miške, kur eglės ošia...“, skirtą poemėlės „Meškiukas Rudnosiukas“ 80-ajam gimtadieniui. Pirmąkart ši knygelė buvo išleista 1939 metais, tad ją skaitė ir mūsų seneliai, ir tėvai. Norint tęsti šios knygelės tradicinį skaitymą, šiame renginyje noriai sutiko dalyvauti Vilkaviškio pradinės mokyklos 2c klasės mokiniai su mokytoja Rima Kijauskiene. Vaikams garsiai skaitant šią poemėlę, smagią draugiją palaikė iš namų atsinešti jų pliušiniai meškiukai, kurių buvo pačių įvairiausių.

Skaityti daugiau...

Susitikimas su Algimantu Kaminsku Kybartų bibliotekoje

Saulėtą balandžio 25-os dienos popietę, savo 75-ojo gimtadienio išvakarėse Kybartų miesto bibliotekoje viešėjo buvęs kybartietis, rašytojas ir poetas, drįstu sakyti, geras bibliotekos bičiulis Algimantas Kaminskas ir skaitovas, meninio skaitymo konkurso laureatas Juozas Braidokas. Autorius atvažiuoja į gimtuosius Kybartus tikrai jau ne pirmą katrą. Šį kartą atvyko su kilnia ir gražia misija - pristatė gimtojo miestelio žmonėms naujausią, 33-ąją, savo kūrybos knygą - poemą „Kiemas“.

Skaityti daugiau...