Kybartų „Saulės“ progimnazijos pradinių klasių mokinių ekskursija į biblioteką

Knyga - svarbus veiksnys, turintis įtakos vaiko formavimuisi. Knygos ne tik suteikia informacijos, bet lavina vaizduotę, leidžia pasinerti į nuotykius bei įvairias istorijas. Niekada nėra per anksti supažindinti vaiką su knyga. Taip po truputį atsiranda susižavėjimas knygomis bei jose aprašytomis istorijomis.
Balandžio 29 dieną Kybartų miesto bibliotekoje lankėsi Kybartų „Saulės“ progimnazijos antrų klasių mokiniai ir auklėtojos. Apsilankymo tikslas - susipažinti su biblioteka, sužinoti, kokias knygas galima čia rasti.
Vaikučius pasitikusi bibliotekininkė supažindino su vaikų ir suaugusiųjų knygelių išdėstymo tvarka, pristatė elgesio bibliotekoje taisykles.
Išklausę rimtosios dalies, vaikai pasklido po vaikų literatūros skyrių, kur atrado daugybę įvairiausių knygų: karpytų, žaislinių, garsinių, apie žvėris, dangų ir žemę, automobilius, riterius ir princeses, žmogaus kūną... Mergaitės galėjo išbandyti burtų magiją, mažieji vyrukai galėjo „valdyti“ knygeles ekskavatorius, garvežius bei kitas mašinas. Vaikams didelį įspūdį paliko garsinės bei Brailio rašto knygelės.
Ekskursiją vedusi bibliotekininkė papasakojo vaikams kaip galima įsigyti „žaliąsias“ skaitytojo bilieto korteles ir prisijungė prie plataus bibliotekos draugų bei knygų mylėtojų rato. Tikėtina, jog šie vaikai atrado stebuklingą knygų pasaulį, todėl dažnai užsuks į biblioteką pasiimti knygos.

Aušra Kokanskienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo vedėja