Gižuose 2013-ųjų metų pradžia džiugina renginių gausa

Gižų bibliotekoje 2013-aisiais metais vėl tęsiami pradėti darbai. Kas antrą ketvirtadienį renkasi senjorų klubo moterys. Į pirmąjį šiais metais susibūrimą pakvietėme pasisvečiuoti keramikos darbelius gaminančias Modestą Lygaitienę ir Nataliją Jankauskienę. Moterys parodė, kaip jų rankose gabalėlis molio virsta gėlyte, vazele, varlyte ar kitu mielu daikteliu, kuriuo galima papuošti namus ar pradžiuginti draugus. Senjoros turėjo progą pačios pabandyti ką nors nusilipdyti, o ypač šis užsiėmimas sudomino vaikus. Bibliotekoje tebevyksta keramikos dirbinių parodėlė.
Triukšmingai visoje Lietuvoje prabildėję Užgavėnės neaplenkė ir Gižų. Kartu su kultūros namų darbuotoja ir grupele persirengėlių vaikų surengėme eitynes per miestelį. Nešini More, aplankėme seniūnijos įstaigas, pašokdinome visus sutiktus kelyje. Lašininis vaišino riebiais blynais, o čigonėlės pribūrė šiais metais laukti įvairiausių gerų dalykų. Prie Gižų tvenkinio žaidėme žaidimus, vyko Lašininio ir Kanapinio kautynės, o Morę sudeginome ant laužo.
Valentino dieną sulaukėme siurprizo: jaunimas seniūnijos kieme po bibliotekos langais nulipdė didžiulę snieginę širdį, prie kurios visiems labai patiko fotografuotis.
Šią dieną bibliotekoje taip pat vyko ir senjorų popietė, kurios tema buvo „Dainos ir eilės Lietuvai“. Posmus apie tėviškę deklamavo mokinės, skaitė bibliotekininkė ir kultūros darbuotoja, klausėmės įvairių atlikėjų dainų apie Lietuvą, peržiūrėjome virtualų turą per Gižus ir video siužetą „Lietuvos ugnis“ iš Vasario 16-osios minėjimo Vilniuje 2012 m.

Nijolė Vaitūnaitienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gižų filialo bibliotekininkė