2017-ųjų poezijos pavasaris Vilkaviškyje

Sugrįžęs pavasaris gegužės 18 dieną pakvietė poezijos, meno ir muzikos gerbėjus į poezijos pavasario šventę, į tradicinį, tarptautiniu tapusį poezijos pavasario festivalį, kuris pasklinda ne tik po visą Lietuvą, bet jau gerokai išplėtęs savo geografiją lankosi Lenkijoje, Šveicarijoje, Austrijoje ir kitose šalyse.
Vilkaviškyje poezijos pavasaris turi gražias ir ilgametes tradicijas, rajoną garsina Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija, kuri įsteigta rajone ir šiais metais buvo teikiama 45-ąjį kartą. Į šventę atvyko poetai - Aivaras Veiknys, Julius Žėkas, Benediktas Januševičius, Lina Buividavičiūtė, literatūrologė Neringa Butnoriūtė, aktorė, skaitovė Irena Plaušinaitytė, etnologė, Kazio Bradūno dukra Elenutė Bradūnaitė-Aglinckienė.
Poezijos pavasario šventės dalyviai tradiciškai susitinka su rajono vadovais Vilkaviškio savivaldybėje. Rajono meras Algirdas Neiberka svečius supažindino su rajonu, jo pasiekimais ir problemomis, atsakė į svečių klausimus. Iš savivaldybės svečiai išvyko į Alvitą, kur aplankė ir pagerbė Salomėjos Nėries sūnaus Sauliaus Bučo atminimą Alvito kapinaitėse, lankė garsaus mūsų krašto tautodailininko Raimundo Blažaičio sodybą, pasigėrėjo jo darbais, aplankė Alvito bažnytėlę.
Tradiciškai Poezijos pavasario literatūrinė dalis prasideda poezijos skaitymais Kiršuose, Salomėjos Nėries tėviškėje, šias metais jie buvo pavadinti „Vieną pavasarį mano sieloje buvo dangus“/S. Nėris/, į kuriuos gausiai susirenka Alvito bendruomenės žmonės ir mokyklos moksleiviai. Po renginio svečiai aplankė garsaus mūsų krašto poeto Kazio Bradūno sodybos vietą, čia Elenutė Bradūnaitė-Aglinskienė papasakojo apie tragiškai susiklosčiusį tėvelių likimą, emigraciją, ilgą ir sunkų gyvenimo kelią kol jis parvedė į Tėvynę.
Baigiamasis poezijos vakaras „Po poezijos paukštės sparnu“ ir Salomėjos Nėries vardo literatūrinės premijos įteikimas yyko Paežerių dvaro rūmuose. Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija buvo įteikta jaunam poetui Aivarui Veikniui už poemą „Laumių vaikas“
Renginio metu koncertavo Garliavos, Prienų, Birštono ir Jiezno muzikos mokyklų mokiniai (projektas „Muzikuokime drauge Lietuvos pilyse ir dvaruose).

Vilija Gilienė
Viešosios bibliotekos direktorė