Dailės terapija bibliotekoje

Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Kauno apskrities viešąja biblioteka, įgyvendina naują regioninės veiklos kryptį pagal Kultūros ministerijos 2017-2019 m. plane numatytą priemonę „Aprūpinti bibliotekas socialinės bei informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“, rugsėjo 27 dieną Vilkaviškio socialinės pagalbos centro lankytojus pakvietėme į edukacinį užsiėmimą neįgaliesiems „Dailės terapija su dailininke Laima Jonynaite-Giedraitiene“.
Dailininkė yra dirbusi Kauno klinikų vaikų reabilitacijos ligoninėje dailės terapeute, taip pat yra Lietuvos dailės terapijos taikymo asociacijos narė.
Dailės terapijos metodai skatina kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, norą dalintis, taip pat lavinama intuicija, skatinama savistaba kūrybiniame procese, o svarbiausia, kad žmogaus mintys ir pergyvenimai gali būti greičiau išreikšti vaizdiniais, nei žodžiais.
Edukacijos metu, dalyviams buvo leidžiama laisvai pasirinkti temą, supažinti su spalvomis, spalvino kreidelėmis, akvarele. Dalyviams suteikė daug džiaugsmo ir praskaidrino nuotaiką, kadangi kiekvienas turėjo galimybę nusipiešti ir nuspalvinti piešinį savo rankomis. Dailininkė skyrė dėmesio atskirai kiekvienam dalyviui.

Irena Staneikienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Direktorės pavaduotoja