Tautinio kostiumo metai: tradicijos ir kasdienybė

Tautinio kostiumo metai subūrė Trečiojo amžiaus universiteto nares Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje. Užsiėmimų metu susipažinta su lietuvišku tautiniu kostiumu, atskirais jo elementais, skirtingiems regionams būdingais spalviniais deriniais. Susirinkusios moterys ypač domėjosi siuvinėjimo „adinuke“ technika, marškinių siuvimu.
Išskirtinio dėmesio sulaukė skaros - kaip jauki ir stilinga aprangos dalis. Juk skara - tai ne tik tautinio kostiumo elementas, etnografinių dainų motyvas, bet ir kasdienės aprangos dalis, kuri gali būti vis dar aktuali ir įdomi. Remiantis vaizdžiais pavyzdžiais aptartos tautinių elementų integravimo į kasdienę aprangą galimybės. Savo skarų ir šalių kolekciją pristatė Vilkaviškio viešosios bibliotekos vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė. Susipažinta su įvairiais skarų ir šalių mezgimo metodais, paprastų kasdienių skarelių šiuolaikine transformacija.
Supratus, kad dviejų susitikimų negana, nutarta pažintį su tautiniu kostiumu pratęsti ir kitai metais, gilinantis į tautinių juostų gamybos savitumus.

Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja
Gitana Pumerytė-Vosylienė