Muzikos terapija su muzikante ir pedagoge - Ilona Papečkyte

Liepos 2 d. jau nuo pat ryto sujudimas. Iš lagaminų kraunami įvairiausi nematyti instrumentai, į biblioteką renkasi Vilkaviškio socialinės pagalbos centro gyventojai.
Jie tikisi pabendrauti ir smagiai praleisti laiką su muzikante ir spec.- pedagoge Ilona Papečkyte.
Po viešnios pristatymo ir bendro pasisveikinimo prasideda edukaciniai užsiėmimai. Įvairiausių instrumentų pagalba bandomas išgauti vėjo švilpimas, „prišaukiamas“ lietus, mėgaujamasi jūros šniokštimu, klausomasi varpelių skambesio ir varpų gaudimo. Ir netgi varnos kranksėjimo. Visi atsipalaidavę ir susidomėję.
Muzika - tai vaistai, muzika - terapija. Ne veltui ji taikoma norint įveikti stresą ir depresinę nuotaiką, atpažinti ir išreikšti savo jausmus, sustiprinti pasitikėjimą savimi, savigarbą, ryžtingumą, geriau suprasti ir tobulinti santykius su kitais, analizuoti ir realizuoti sėkmingesnio elgesio būdus, gauti reikalingą dėmesį ir palaikymą vienatvės, išsiskyrimo ar netekties atvejais, siekiant stiprinti kūrybinį mąstymą ir skatinant asmenybės išlaisvėjimą. „Muzikos terapija - tai sistemingas, tikslingai organizuojamas procesas, kurio metu muzikos terapeutas, kaip pokyčio priemonę naudojantis muzikos poveikį bei užsimezgusius tarpasmeninius santykius, padeda klientui palaikyti ar atgauti fizinį ir dvasinį sveikatingumą“, - teigia Lietuvos dainuojamos poezijos kūrėja ir atlikėja, meno saviraiškos specialioji pedagogė-ekspertė, muzikos terapijos asociacijos narė, Ilona Papečkytė.
Mes tuo patikėjome.

Marija Žilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja