Rudeninė popietė Kybartų bibliotekoje

Popietė „Rudens vaišės“ vyko spalio 18 dieną. Šiltą, jaukią ir saulėtą rudenio popietę į Kybartų miesto biblioteką rinkosi „Vienišių“ klubo nariai. Svečius pasitiko bibliotekos vedėja A. Kokanskienė. Prisėsti prie rudenio spalvomis ir gėrybėmis papuošto stalo kvietė bibliotekininkė L. Kučinskienė Obuolinukų šeimyna. Susirinkus ir susėdus visiems svečiams bibliotekos vedėja A. Kokanskienė pristatė naują darbuotoją A. Mackevičienę.
Popietę pradėjo A. Kokanskienė, perskaitydama Ramutės Skučaitės eilėraštį „Kontrabosas“.

    Jei mane tu šį rytą budini,
    Aš pagrosiu tau gaudžiantį rudenį.
    Baltą miglą,
    Didelį lietų,
    Lapų šokį -
    Geltoną ir lėtą...

    Jeigu nori - pagrosiu tau solo
    Ošiant obelį seną iš sodo...

    O, kiek aidi many rudenų!
    Medžių ūžesio,
    Vėjo dainų!

    Ne mane -
    Tu melodiją budini
    Apie aidų
    Dainuojantį rudenį.

Po gražių vedėjos žodžių susirinkę svečiai padėjo vaišes ant stalo. Pasidžiaugė rudenio spalvomis ir gėrybėmis dekoruotu stalu. Visiems buvo smagu vėl susirinkti, pasimatyti. Šilta vasara ir ruduo leido padirbėti sode, namuose ir, aišku, pakeliauti. A. Liukinevičienė pasidalino įspūdžiais apie keliones į Klaipėdą, Birštoną, Alytų. Sudalyvavo „Alitos“ putojančio vyno gamyklos degustacijoje, kur buvo galima išgirsti, užuosti ir paragauti. O. Rainienė labai nuoširdžiai papasakojo apie Klaipėdoje matytus senovinius laivus. Ragino ir kitus žmones ten nuvykti, patiems pamatyti, nes tokio grožio ir didingumo neįmanoma perteikti žodžiais. Kiekvienas jį gali suprasti kitaip. V. Vendelienė džiaugėsi pabuvojusi Dzūkijos renginyje „Grybų šventė“. Pati moteris mėgsta grybauti, tačiau ši vasara pagailėjo užauginti daug grybų. Moteris džiaugiasi tuo, ką randa, o kartais tik pasivaikšto po mišką ir tuščiomis grįžta atgal. O. Klimienei didelis išbandymas buvo dalyvavimas Šiluvos atlaiduose. Moteris dar ir dabar jaučiasi pakylėta. Tai išgirdusi A. Liukinevičienė pasiūlė nuvykti ir aplankyti Keturnaujienos Gailestingumo koplyčią, pabūti atlaiduose. O. Klimienė važinėjo po Lenkiją, kur lankė bažnyčias. Labiausiai įsiminė bažnyčia, kur kunigas kvietė visus tikinčiuosius pasiklausyti ir pažiūrėti grojančių ir vaidinančių lėlių.
Šilti vasaros prisiminimai maloniai sušildė ir pradžiugino visus susirinkusius. Neliko abejingų ir prie rudeninių vaišių stalo, kuris kvepėjo pyragais, keptais obuoliais, sūriais, sultimis, šilta arbata.
Dėkojame visiems, kas buvo atvykę ir kviečiame dar ne kartą užsukti į biblioteką.

Asta Mackevičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė