Europos diena 2019

Kai labai norisi švęsti - klauso net dangus! Taip nusprendė Vilkaviškio viešosios bibliotekos organizuotos Europos dienos šventės „Aš ES'u ateitis!“ dalyviai. Nors rytas nelepino šiluma ir laikas nuo laiko grūmojo tai vienas, tai kitas debesėlis, tačiau susirinkusiems užteko ir saulės spindulių, ir veiklos, ir geros nuotaikos.
Minint Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą penkioliktąsias metines, renginio dalyviai galėjo įgyti daug vertingų žinių.  Šventės vietoje vyko Europos valstybių pristatymai, informacinė mugė, dalyviai buvo įtraukiami į įvairias interaktyvias veiklas ir kūrybines dirbtuves. Ypač didelį susidomėjimą kėlė  „ES drauge saugau“ ir „EUandME“ kampanijų pristatymai. Susipažinti su naujienomis padėjo informacinių leidinių gausa, dalinami leidiniai apie Europos Parlamentą, Europos Sąjungą, teikiama informacija apie artėjančius EP rinkimus, parengta Lietuvoje narystės Europos Sąjungoje įvykusių teigiamų pokyčių paroda, liudijanti apie realią bendrystės naudą kiekvienam šalies piliečiui.
Renginio organizatoriai ragino būti pilietiškais, įvertinti kiekvieno balso svarbą ir atiduoti jį už pasirinktus kandidatus Europos Parlamento rinkimuose. Primenant apie pilietinio aktyvumo aktualumą kiekvienas, užsukęs į renginį, buvo pažymėtas raginamu lipduku balsuoti, paragintas žodžiu. Raginimai aktyviai dalyvauti rinkimuose puošė ir ES spalvų balionus bei renginiui skirtą paviljoną.
Išmėginti įgytas žinias kvietė spalvingas stendas ir painūs klausimai apie ES šalis. Vėliau - bibliotekos vaikų literatūros skyriuje vyko protmūšis suaugusiems „Aš Žinau!“, kuriame dalyvavo 5 komandos.
Kaip manote, koks naminis gyvūnas, auginamas ir Lietuvoje, turi daugiau nei keturias kojas? Ne taip lengva atspėti, tačiau  protmūšio dalyviai atsakė ir į dar sudėtingesnius klausimus. Jiems nebuvo sunku paskaičiuoti, koks laikas yra Anglijoje, jei Lietuvoje lygiai 12 dienos, buvo paprasta atpažinti neseniai gaisrą patyrusios Paryžiaus katedros siluetą ir kt.
Ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus dalyvius gudrūs „plėšikai“ pakvietė į nuostabią edukacinę programą „Eurolimpiada“, kurios metu žaidybinių užsiėmimų pagalba vaikams buvo pasakojama Europos Sąjungos istorija, kalbėta ne tik lietuviškai, bet ir vokiškai, prancūziškai, itališkai, atkreiptas dėmesys į svarbiausias valstybes turėjusias didžiausią įtaką Europos Sąjungos atsiradimui. Visą pateiktą informaciją bei veiklas įsiminti ir suprasti padėjo aktyvios, žaismingos veiklos - nuo šokių iki milžiniškų burbulų pūtimo.