Poezija prie Salomėjos alyvų...

Skambant poezijai S. Nėries gimtinėje snigo tuopų pūkais... O kur dar žiedais apsipylę alyvos? Po jomis kadaise eilėraščius kūrė S. Nėris, o šiandien, ant tėviškės pamatų, poezijos ir paukščių čiulbėjimo klausytis visus sukvietė Vilkaviškio viešoji biblioteka. Poezijos festivalis „Poezijos pavasaris“ yra iškiliausias kasmetinis literatūrinis renginys visoje Lietuvoje, organizuojamas Lietuvos rašytojų sąjungos ir Rašytojų klubo. Jame savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, dalyvauja kritikai, literatūrologai, vertėjai, aktoriai, muzikai, fotografai, dailininkai. Šiais metais visus Vilkaviškio miesto ir rajono gyventojus šildė Dalios Saukaitytės, Gintauto Dabrišiaus, Valdo Daškevičiaus bei Arvydo Valionio kūryba, muzika širdį glostė bardai Donata Kielaitė ir Gediminas Storpirštis.

Svečius atvykus į mūsų rajoną pasveikino Vilkaviškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Bernardas Marčiukonis, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė ir Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Iš savivaldybės svečiai išvyko į Alvitą, kur kapinaitėse aplankė ir pagerbė Salomėjos Nėries sūnaus Sauliaus Bučo atminimą. Po poezijos skaitymų „Tegul pražysta visos mano dienos, mano giesmės...“ (S. Nėris) Kiršuose, S. Nėries gimtinėje, svečiai vyko aplankyti K. Bradūno tėviškės.

Baigiamojoje poezijos vakaro dalyje „Po poezijos paukštės sparnu“, poetei Daliai Saukaitytei buvo įteikta Salomėjos Nėries vardo literatūrinė premija. Poetė D. Saukaitytė atsiimdama premiją padėkojo Vilkaviškio rajonui už išsaugotą, savo kraštietės, S. Nėries literatūrinę premiją ir poetės kūrybinį palikimą, nes Vilkaviškio kraštas be Salomėjos poezijos neturėtų savo išskirtinumo. „S. Nėries kūryba yra paminklas.. paminklas, kurį Salomėja pasistatė pati, todėl jis mūsų širdyse yra nesunaikinamas“ - baigdama padėką D. Saukaitytė kalbėjo renginio svečiams.