Susitikime virtualiai ryte ir vakare

Rugsėjo 9-ąją pasaulis mini Tarptautinę vaisiaus alkoholinio sindromo (VAS) dieną. Devinto metų mėnesio devintoji diena pasirinkta neatsitiktinai - tam, kad dar kartą būtų priminta, jog besilaukianti moteris visus devynis nėštumo mėnesius turi nevartoti alkoholinių gėrimų. Simboliška ir tai, kad šios dienos paminėjimo renginį - viešą paskaitą „Raudoni bateliai“ kviečiame tiesiogiai stebėti rugsėjo 9 d. 9 val. 9 min.
Kodėl „Raudoni bateliai“? 2013 m. VAS turintis vyras R. J. Formanek'as, facebook'o paramos grupės Flying with Broken Wings įkūrėjas, nusprendė apsiauti raudonus batus, kad išsiskirtų iš minios ir smagiai praleistų laiką, kalbėdamasis su nepažįstamaisiais apie VAS. Tuo metu svarbiausia buvo nematomus dalykus paversti matomais, pradėti pokalbius ir stigmą pakeisti į supratimą. 2014 m. grafikos dizainerė ir VAS turinčio vaiko mama Jodee Kulp padėjo R. J. Formanek'ui sukurti raudonų batelių ženklą ir jį paskleisti pasaulyje.

Nuoroda prisijungti: https://www.youtube.com/watch?v=iQ60e2TZj4Q

Na, o tiems, kam patogesnės vakaro valandos 2019 09 09, 18:00 siūlome stebėti domėtis Lietuvos ateities strategija.
Nuoroda prisijungti: https://www.youtube.com/watch?v=3fVGFdYnx6w

Kaip žinoti ar teisinga kryptimi juda valstybė, įvertinti jos pažangą ir raidą? Verslo organizacijoje atsakymas būtų paprastas: tam reikalinga aiški strategija, su iškeltais konkrečiais tikslais ir uždaviniais. Taip pat, numatytais pažangos vertinimo kriterijais, atliekamu nuolatiniu monitoringu. Strategija vieninga, jos įgyvendinimo siekia visi organizacijos nariai.
O kaip yra valstybėje? Valstybės, kaip organizacijos, veikla yra labai plati. Šiuo metu Lietuvoje yra apie trisdešimt skirtingų, ilgos trukmės strateginio planavimo dokumentų. Viena pagrindinių šiame sąraše - „Lietuvos pažangos strategija 2030“. Deja, panašu, kad jos turinys žinomas tik strategijos autoriams.
Taigi, ar Lietuvai reikalinga vieninga strategija, apie kurią žinotų ir ją įgyvendintų visi - nuo valstybės vadovo iki eilinio valstybės tarnautojo? Kviečiame į atvirą forumą, kuriame šį klausimą įvairiais pjūviais analizuos savo sričių profesionalai, viešojo ir privataus sektoriaus atstovai, akademikai.

Forume dalyvauja:
Petras Masiulis, Tele2 generalinis direktorius Baltijos šalims, metų vadovas
Dalius Misiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto rektorius
Robertas Dargis, Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas
Simonas Krėpšta, Ekonominės ir socialinės politikos grupės vadovas, Respublikos Prezidento vyriausiasis patarėjas
Dovilė Burgienė, „Walless“ vadovaujanti partnerė, viena asociacijos „Lyderė“ steigėjų
Renginį moderuoja žurnalistas Edmundas Jakilaitis.