Skaitmeninis raštingumas bibliotekoje nemokamas!

„Jau senai norėjau pagilinti žinias susijusias su skaitmeniniu raštingumu. Šiek tiek teko naudotis socialiniais tinklais, bet dabar supratau, kiek daug aš nežinojau. Labai laukiau temos susijusios su e-sveikata, niekada nemokėjau ja naudotis, tačiau poreikis didelis, o ir nauda neaprėpiama. Dabar norit užsiregistruoti pas daktarus, man nereikės skambinėti į registratūrą arba vykti į kitą miestą, išmokau rezervuoti artimiausią talonėlį pas daktarą per sergu.lt sistemą.“- džiaugiasi pradedančiųjų grupės dalyvė Teresė Paltanavičienė (69m.).

„Labai svarbu gyvi pavyzdžiai ir tikros istorijos, aptariant ne tik technologijų naudą , bet ir galimas grėsmes. Niekada negalvojau, kad naudojantis internetu galima tiek daug visko padaryti. Šie mokymai jau senai buvo reikalingi. Skaitmeninis raštingumas rajono žmonėms dažnai yra iššūkis, o papildomų pajamų mokymams dažnas senjoras neturi, todėl nemokami skaitmeninio raštingumo mokymai yra puiki galimybė visko išmokti. Čia, Vilkaviškio bibliotekoje, jaučiamės kaip namuose, o mokymams skirtas laikas praskrieja nepastebimai. Mokytojos puikiai išmano savo darbą ir priima mus labai šiltai, todėl iškilus klausimams mums tikrai negėda klausti!“ - šypsosi Laimutė Jasaitienė (66m.), projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvė.

Panašia patirtimi galėtų pasidalinti ne vienas projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninio raštingumo mokymų dalyvis. Daugeliui iš jų mokymai suteikia praktinių žinių, kaip naudotis skaitmeniniu įrenginiu, kaip pirkti, mokėti mokesčius, bendrauti ir bendradarbiauti internetu. Jau daugiau nei 20 tūkstančių Lietuvos gyventojų dalyvavo viešosiose bibliotekose vykstančiuose mokymuose, o iki projekto pabaigos planuojama apmokyti ne mažiau nei 100 tūkstančių suaugusiųjų, vyresnių nei 18 metų.

Iki metų galo Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje jau bus apmokyta net 260 pradedančiųjų bei pažengusiųjų programų dalyvių. Atnaujinus įrangą bibliotekos filialuose, mokymai bus vedami ir ten. Džiaugiamės, kad šis projektas paskatino tarpinstitucinį bendradarbiavimą ir įtraukė Vilkaviškio Trečiojo amžiaus universiteto mokinius bei Užimtumo tarnybos lankytojus.

Skaitmeninio raštingumo mokymai Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje prasidėjo 2019 m. gegužę ir tęsiasi iki šiol. Juos veda dvi viešosios bibliotekos darbuotojos - lektorės: Vilkaviškio viešosios bibliotekos Kultūros projektų vadovė Kristina Želvienė bei Vilkaviškio viešosios bibliotekos Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja Gitana Pumerytė - Vosylienė.
Pradedančiųjų mokymų programa trunka 18 val. Jos dalyviai įgyja pagrindinių naudojimosi skaitmeniniais įrenginiais (kompiuteriais, išmaniaisiais telefonais ar planšetiniais kompiuteriais) žinių ir įgūdžių, mokosi rengti tekstinius dokumentus, saugiai ir atsakingai naršyti internete, ieškoti aktualios informacijos, naudotis e. valdžios, e. verslo ir e. laisvalaikio paslaugomis, dalintis informacija bei bendrauti internetu su kitais.

Viešosiose bibliotekose ir daugelyje jų kaimiškųjų filialų gyventojai gali mokytis ne tik skaitmeninio raštingumo pradmenų, bet ir gilinti jau turimas žinias ir įgūdžius. Yra net 9 programos, kuriose gali dalyvauti pradinių žinių turintys dalyviai: „Būk aktyvus, unikalus ir verslus“, „Efektyvus laiko planavimas ir bendravimas“, „Atsakingas turinio skelbimas internete ir saugus naršymas“, „Inovatyvus savęs pristatymas“, „Skaitmeninių nuotraukų apdorojimas ir saugus dalijimasis“, „Pristatymų rengimas“, „Valstybės paslaugos internetu kiekvienam“, „Sumaniau apsipirkime ir atsiskaitykime internetu“, „Planuokime laisvalaikį internetu“. Tikimasi, kad kiekvienas suaugusysis, nepriklausomai nuo jo turimos skaitmeninės patirties, atras sau aktualią mokymosi temą. Išsami informacija apie kiekvieną programą skelbiama https://mokymai.vipt.lt/

Kviečiame ir Jus užsiregistruoti į mokymus! Registruokitės atvykdami į Vilkaviškio viešąją biblioteką, telefonu 8-342 60326, arba e. paštu Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. .

Projektą įgyvendina Informacinės visuomenės plėtros komitetas kartu su partneriais: asociacija „Langas į ateitį“, Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba, Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija. Projektas finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis.

Skaitmeninio raštingumo mokymus organizuoja asociacija „Viešieji interneto prieigos taškai“ kartu su partneriais UAB „Baltijos kompiuterių akademija“, Savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija ir VŠĮ „Informacinių technologijų institutas“