INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 18.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Bibliotekos draugystė su Vilkaviškio vaikų lopšeliais - darželiais „Pasaka“, „Buratinas“ ir „Eglutė“

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius skaičiuoja jau vienuoliktus metus nuo draugystės pradžios su Vilkaviškio vaikų lopšeliu - darželiu „Pasaka“. Vėliau į šią draugystę buvo pakviesti dar du vaikų lopšeliai - darželiai, tai - „Buratinas“ ir „Eglutė“. Šių darželių ugdytiniai ne tik dalyvauja bibliotekos renginiuose, jų piešiniais puošiama vaikų erdvė, bet ir yra tikri bibliotekos skaitytojai su tikrais skaitytojo pažymėjimais. Darželių ugdytinius kiekvieną mėnesį nuo mokslo metų pradžios iki pabaigos pasiekia pilni lagaminai knygų, kurias jiems prieš miegą skaito auklėtojos. Tikime, kad ši draugystė augina naują skaitytojų kartą, skatina domėtis knygomis ir jas mylėti nuo pat mažens. Džiaugiamės šia kilnia misija, kurią atliekame su meile ir kurios rezultatus labai aiškiai matome kiekvieną dieną.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja