Svarbi informacija bibliotekos lankytojams!

Informuojame, kad nuo 2021 m. rugsėjo 13 d. Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje ir filialuose visos bibliotekos paslaugos teikiamos vartotojams, turintiems Galimybių pasą (el. ar popierinį) ar jam prilygstantį dokumentą.

Skaityti daugiau...

 

Apdovanoti skaitymo skatinimo akcijos „Vasara su knyga“ dalyviai

Vasara - ypatingas metas. Jos metu galima patirti daug smagių akimirkų, nuotykių ne tik atostogaujant, keliaujant, bet ir skaitant knygas bei dalyvaujant vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“.
Šio gražaus šeštojo projekto sumanytojai - Lietuvos apskričių viešosios bibliotekos ir Lietuvos aklųjų draugijos biblioteka ir jo populiarumas auga kasmet. Šiame iššūkyje per visą Lietuvą buvo perskaityta 105 829 knygos, t.y. beveik 10 000 knygų daugiau nei praėjusiais metais. Dalyvavusiųjų buvo 24 127, o iš viso iššūkį įveikė 17 221 gyventojų.
Šiame vasaros skaitymo iššūkyje sėkmingai dalyvavo ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos bei filialų skaitytojai: iššūkyje užsiregistravo 387 asmenys, visas penkias užduotis įveikė 259 skaitytojai. Per tris šios vasaros mėnesius perskaityta 1570 egzempliorių įvairiausių knygų. Daug sužinota, išmokta bei prasmingai praleistas vasaros laikas. Populiariausiomis Vilkaviškio miesto ir rajono bibliotekų skaitytojų knygomis buvo pasirinktos Marian Orlon „Seklys Noselė Vagystė iš muziejaus“, Helen Fielding „Bridžitos Džouns dienoraštis“, Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“, Herbjorg Wassmo „Stiklinė pieno“, Martin Widmark „Pabaisų agentė Nelė Rap Vilkolakiai“, Daivos Vaitkevičiūtės „Trise prieš mafiją“, Lisa Jewell „Stebiu tave“, Evelinos Daciūtės „Laimė yra lapė“, Marian Keyes „Arbūzas‘, Kerstin Ljunggren „Svečiuose pas Astridą Lindgren“. Geriausiai įvertintos knygos buvo Tommy Jaud „Atostogų likučiai“, Agata Kristi „Dešimt negriukų“, Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“, Eva Kiuri „Marija Kiuri“, Hanya Yanagihara „Mažas gyvenimas“, R. Lippicot „Trys žingsniai iki tavęs“, Donata Kontenienė „Kažkas naujo arba 47A“, T. Geritsen „Aš žinau paslaptį“, Irena Buivydaitė „Šimtas baltų „Mersedesų““, Paul Van Loon „Vilkolakiukas Dolfas Naktis pramogų parke“.
Šiais metais net 14 vertingų prizų dovanojo pagrindinis rėmėjas - išmaniųjų technologijų bendrovė „Xiaomi“. Elektrinio paspirtuko, mobiliųjų telefonų ir išmaniųjų apyrankių laimėtojai buvo išaiškinti loterijos būdu. Vieną iš pagrindinių prizų - mobilųjį telefoną XIAOMI Redmi 9T laimėjo Austėja Čiukauskaitė (Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gražiškių filialas). Taip pat vieną iš papildomų prizų - išmaniąją apyrankę XIAOMI Mi Smart Band 6 laimėjo Karilė Kiverytė (Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Gižų filialas). Laimėtojų kartu laukė ir kitų akcijos draugų įsteigtos malonios staigmenos. Kuo nuoširdžiausiai sveikiname mūsų rajono bibliotekų skaitytojas ir labai džiaugiamės tokiais puikiais rezultatais.
Nelaimėjusieji taip pat neliko be prizų. Vilkaviškio viešosios bibliotekos ir filialų kiekvienas iššūkį įveikęs dalyvis jau apdovanotas diplomu, knygomis ir spalvingu daugkartinio naudojimo šiaudeliu. Labai tikimės, kad draugiški aplinkai ir stilingi daugkartinio naudojimo gėrimų šiaudeliai, pakeisiantys vienkartinius plastikinius šiaudelius, ne tik prisidės prie sunaudojamo plastiko kiekio ir aplinkos taršos mažinimo, bet ir primins kiekvienam geriausią 2021 metų vasaros desertą - knygą. Vilkaviškio bibliotekos skaitymo akcijos dalyviams taip pat įteiktos ir atminimo dovanėlės, kurias dovanojo bibliotekos globėjas europarlamentaras Juozas Olekas.
Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje iššūkį priėmė 85 dalyviai, įveikė 51 skaitytojas. Perskaityta 329 knygos. Gerų rezultatų skaitymo varžytuvėse pasiekė Bartninkų filialas, kuriame užsiregistravo 42 dalyviai ir iššūkį įveikė 27 skaitytojai. Pajevonyje skaitymo iššūkį priėmė 26 dalyviai, o įveikė 23. Aktyvumu taip pat pasižymėjo Kybartų, Gražiškių, Vokiškėlių, Gižų, Virbalio bei Alvito filialai.
Bibliotekininkės nuoširdžiai dėkojo visiems knygų mylėtojams už aktyvų dalyvavimą šiame skaitymo skatinimo projekte ir linkėjo toliau būti ištikimais knygos ir bibliotekos draugais. Nekantriai lauksime vėl vasaros ir šio prasmingo skaitymo projekto.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė