Šiaurės šalių literatūros savaitės tema - svajonės ir ilgesys

Šiaurės šalių literatūros savaitė (anksčiau - Šiaurės šalių bibliotekų savaitė) yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Šiemet Šiaurės šalių literatūros savaitė vyks lapkričio 15-21 dienomis ir kviečia vaikus ir suaugusiuosius į garsinio skaitymo renginius svajonių ir ilgesio tema. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros įstaigų Šiaurės ir jų kaimyninėse šalyse bus organizuojami knygų skaitymai, parodos, pokalbiai, kiti kultūriniai renginiai.

Tamsiausiu metų laiku kviečiama uždegti žvakes ir skaityti. Tai yra pagrindinė Šiaurės šalių literatūros savaitės idėja. Pirmadienis yra didžioji skaitymų diena. Būtent tą dieną stengiamasi pritraukti kuo daugiau dalyvių. Tuo pačiu metu įvairiomis kalbomis Šiaurės ir Baltijos šalyse skaitomos ištraukos iš Šiaurės šalių autorių knygų.

Šiaurės šalių literatūros savaitės metu rengiami skaitymai vaikams „Auštant“. Skaitymams vaikams šiemet siūloma suomių autorės Karin Erlandsson knyga, atspindinti metų temą - „Perlų gaudytoja“. Ištraukos vertimas į lietuvių kalbą bus paskelbtas Šiaurės šalių literatūros savaitės svetainėje.

Knygos pagrindinė veikėja Miranda yra sumani perlų gaudytoja, mananti, kad turi viską, ko reikia, kad surastų mitinį brangakmenį. Pasak legendos, kas suras šį brangakmenį, jam niekada nebereikės nieko ilgėtis. Tai istorija apie draugystę ir ilgesį, priverčianti skaitytoją susimąstyti apie tai, kas iš tikrųjų svarbu gyvenime. Knyga 2018 m. buvo nominuota Šiaurės tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premijai.

Skaitymai vaikams „Auštant“ rengiami pirmąją Šiaurės šalių literatūros savaitės dieną, pirmadienį, rytinėmis valandomis. Ištraukų skaitymai turėtų trukti apie 30 minučių.

Registruotis ir dalyvauti didžiausiame Šiaurės šalių garsinio skaitymo projekte galima Šiaurės šalių literatūros savaitės interneto svetainėje.

Daugiau informacijos rasite čia: https://www.nordisklitteratur.org/lt/