Pristatyti pirmieji „Sensoriniai skaitymai“ lopšeliuose - darželiuose „Eglutė“, „Pasaka“ ir „Buratinas“

Vilkaviškio viešoji biblioteka pradėjo teikti naują paslaugą - edukacinę programą „Sensoriniai skaitymai“ 4 - 12 metų vaikams, turintiems autizmo spektro (ASS) sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų.
„Sensorinių skaitymų“ tikslas - naudojant įvairias sensorines (taktilines, vizualines) priemones bei pasitelkiant pojūčius (regą, klausą, lytėjimą, uoslę ar skonį) perteikti teksto prasmę taip, kad klausytojai gebėtų suprasti pasakojimą.
Su šia nauja programa lapkričio 8,9 ir 23 dienomis vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Ina apsilankė Vilkaviškio vaikų lopšeliuose - darželiuose „Eglutė“, „Pasaka“ ir „Buratinas“. Vyko linksmas ir smagus sensorinis skaitymas pagal A. Sagstrom knygą „Aukštai ar žemai?“. Jo metu visi vaikai buvo įtraukiami į skaitomą istoriją. Pirmiausiai buvo pristatyta knyga ir vaikams išdalinti spalvoti kamuoliukai. Kartu atliko įvairias užduotis, kurios skatino vaikus sutelkti dėmesį, susikaupti, svarstyti, lavino smulkiąją motoriką, buvo ugdoma vaikų kantrybė, žaidė.
Skaitant tekstą su vaikais išsiaiškinome, kad saulė yra aukštai danguje - vaikai kėlė geltoną kamuoliuką. Kadangi žolė auga žemai, vaikai kėlė žalią kamuoliuką. Kiekvienam vaikui taip pat reikėjo atidengti saulutę, kuri buvo pasislėpusi už debesėlių bei atlikti kitas smagias užduotis. Bendraudami vaikai praturtino savo kalbą, įgijo naujų įgūdžių bei visi kartu patyrė daug gerų emocijų.

Šią istoriją, parengtą pagal knygą „Aukštai ar žemai?“ galite išgirsti ir pamatyti užsiregistravę į „Sensorinius skaitymus“.
Trukmė: ~1 val. (priklauso nuo dalyvių skaičiaus).
Tikslinė grupė: 4-6 m. vaikai, lankantys ikimokyklinio ugdymo įstaigas; vaikai, turintys autizmo spektro sutrikimą arba kalbos ir komunikacijos sunkumų.
Dalyvių skaičius gali svyruoti nuo 5 iki 15 dalyvių vieno užsiėmimo metu, priklauso, kokia grupė. Tėvai ar pedagogai dalyvauja kartu.
Registracija el. p. Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, norint jį peržiūrėti. , tel. (8-342) 60326.

Veikla organizuojama prisidedant prie Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos finansuojamos priemonės „Aprūpinti bibliotekas socialinės ir informacinės atskirties gyventojų grupėms skirta įranga bei priemonėmis“ įgyvendinimo.

#BibliotekaVisiems
#BibliotekuPrieinamumoManifestas
#SensoriniaiSkaitymai

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė