Užauginta stebuklingoji „Knygų starto“ pupelė

Praėjusių metų gruodį Vilkaviškio viešoji biblioteka pačius mažiausius 0-3 metų skaitytojus ir jų tėvelius pakvietė dalyvauti iniciatyvoje „Auginkime Knygų starto pupelę kartu!“. Kiekvieną su mažyliu perskaitytą knygelę buvo galima simboliškai pažymėti pupelės lipduku Vaikų literatūros skyriuje esančiame plakate ir taip padėti kartu auginti „stebuklingąją“ pupelę. Rekomenduojamas skaityti knygeles tėveliai galėjo pasirinkti iš specialiu „Knygų starto“ ženklu pažymėtos lentynos. Vaikų literatūros skyriaus mažieji skaitytojai pupelę „užaugino“ per pusantro mėnesio. Dalyvavo vienuolika vaikučių kartu su tėveliais ir perskaitė aštuoniasdešimt knygų. Pupeles vis dar „augina“ ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos filialų mažieji skaitytojai. Aktyviausiai 0-3 metų „skaitytojus“ pritraukiančios bibliotekos turės galimybę laimėti mažyliams skirtų knygų rinkinius.
„Knygų startas“ - tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas. Jį vykdant, naujagimiams ir jų tėveliams dovanojamas taip pat ankstyvojo skaitymo skatinimo lauknešėlis. 2022-2024 m. gimę ir gimsiantys Lietuvos mažyliai „Knygų starto“ lauknešėlius gaus ligoninių gimdymo skyriuose. Tuose lauknešėliuose jau nebebus bibliotekos skaitytojo pažymėjimo, tik informacinė skrajutė. Ją pateikę artimiausioje bibliotekoje tėveliai galės atsiimti kūdikiui skirtą skaitytojo pažymėjimą.
Pagrindinis projekto tikslas - užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga - ūgteli karta!“

Projekto globėja - Diana Nausėdienė.
Projektą įgyvendina Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, finansavimą skiria Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.
#Knygustartas