Bibliotekoje lankėsi kunigas Kęstutis V. Žemaitis

Vasara - kelionių metas. Gal todėl Vilkaviškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukia daug įdomių svečių. Rugpjūčio mėnesį bibliotekoje lankėsi kunigas Kęstutis V. Žemaitis, buvęs „Žiburio“ gimnazijos auklėtinis, mokęsis čia 1942-1943 - siais metais. Vėliau K. V. Žemaitis studijavo elektrotechniką Karlsruhės Aukštojoje Technikos mokykloje, 1949 -aisiais atvyko į Ameriką, o 1953-iaisiais išvyko į Romą, kur buvo įšventintas kunigu. Kunigas Kęstutis Žemaitis - miškininko, etnologo, visuomenės veikėjo Vinco Žemaičio sūnus, prisidėjęs prie Vinco Žemaičio knygos „Nuo Šeimenos krantų“ leidybos, nuolat globojantis ir Vinco Žemaičio vardo pagrindinę mokyklą Žaliojoje.
Garbaus amžiaus svečias aktyviai domėjosi bibliotekos patalpomis, turimais ištekliais, skaitytojų aktyvumu, nuoširdžiai džiaugėsi matydamas kruopščiai tvarkomus kraštotyros aplankus. Būtent jo dėka mūsų skaitytojus pasiekia žurnalai anglų kalba „Yes“ ir „Resurgence“. Taip pat yra galimybė skolintis arba žiūrėti vietoje K. V. Žemaičio dovanotus filmus: „Roma Holiday“, „The Sound of Music“, „South Pacific“, „West Side Story“, „The Three Musketeers“, „On the Town“, „Anchor Aweigh“, „An American in Paris“ ir „Singin‘ in the rain“.
Vis retėjant buvusių gimnazistų gretoms, ypač svarbūs tampa jų liudijimai ir prisiminimai, padedantys pažinti ir atkurti gimnazijos istoriją bei kasdienybės akimirkas. Todėl susitikimo metu ypač džiugu buvo iš paties K. V. Žemaičio lūpų išgirsti apie jo buvusius mokytojus ir klasės draugus.

Gitana Pumerytė-Vosylienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja