INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Meno kūrinį mokančiam išgyventi Alfonsui Andriuškevičiui - 75

„Geras meno kūrinys mane iš tikrųjų įvaro į ekstazę, sukelia džiugesį, energijos antplūdį, priverčia strykčioti iš džiaugsmo...“

Alfonsas Andriuškevičius

Dailėtyrininkas, poetas, eseistas, Garbės profesorius, Humanitarinių mokslų daktaras, Vilniaus dailės akademijos Senato narys Alfonsas Andriuškevičius gimė 1940 m. lapkričio 18 d. Vilkaviškyje. 1959 m. baigė vidurinę mokyklą Kaune, 1965 m. - studijas Vilniaus universitete, 1973 m. - Istorijos instituto aspirantūrą. 1974-1990 m. dirbo Filosofijos, sociologijos ir teisės institute, nuo 1990 m. buvo Vilniaus dailės akademijos dėstytojas, nuo 1993 m. - Dailės istorijos ir teorijos katedros vedėjas. Bendradarbiauja savaitraštyje „Šiaurės Atėnai“. Nuo 1997 m. įsteigtos Atviros visuomenės kolegijos tutorius, o nuo 2001 m. - LRS narys.
„Pasižiūrėjęs į savo biografiją, matau, kad pradėjau nuo poezijos. Jeigu toliau žiūriu į savo įvairius tekstus, matau, kad dailės kritikos tekstuose vis dėlto labai daug poetiškumo. Nesu mokslinio tipo kritikos atstovas. Vadinasi, šitai vėl rodo kažkokią poetinio prado persvarą. Galų gale, daugybę kartų ir blaivus, ir ne visai deklamavau eilėraščius moterims, bet nesu deklamavęs nė vieno kritikos teksto. Ką tai rodo? Pasirodo, kad aš tikrai pirmiausia esu poetas.“ - sakė A. Andriuškevičius.
Savo darbais jis įtakojęs ne vieną Lietuvos menotyrininkų, kritikų kartą ir yra išleidęs šias knygas: „Grožis ir menas lietuvių estetikoje 1918-1940“, „33 eilėraščiai“, „Lietuvių dailė: 1975-1995“, „66 eilėraščiai“, „72 lietuvių dailininkai - apie dailę“ (sudarytojas), „Eilėraščiai“, „Rašymas dūmais“, „(prieš)paskutiniai eilėraščiai“, „Lietuvių dailė: 1996-2005“, „10 anglakalbių poetų“ (vertimai). 2010 metais išleista vienuolikta autoriaus knyga - „Vėlyvieji tekstai“ - pateko į metų geriausių knygų penketuką. Joje sudėti naujausi autoriaus eilėraščiai, esė bei Rytų poezijos vertimai. Tarptautiniame literatūros festivalyje „Poetinis Druskininkų ruduo“ Alfonsui Andriuškevičiui už knygą „Vėlyvieji tekstai“ atiteko pagrindinis prizas - Jotvingių premija.
2007 metais Alfonsas Andriuškevičius buvo apdovanotas Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija už įtaigią meno kritiką ir kūrybingą lietuvių dailėtyros diskurso formavimą.

Gražina Cikanavičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus bibliografė