INFORMACIJA APIE PASLAUGŲ TEIKIMĄ VIEŠOJOJE BIBLIOTEKOJE IR FILIALUOSE KARANTINO LAIKOTARPIU

Vadovaujantis LR vyriausybės nutarimu Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo 2020 m. lapkričio 4 d. nr. 1226 ir LR Sveikatos apsaugos ministro-valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu Dėl bibliotekų darbo organizavimo būtinųjų sąlygų 2020 m. lapkričio 6 d. nr. V-2506, lapkričio 7-29 d. karantino laikotarpiu Vilkaviškio rajono viešojoje bibliotekoje ir jos filialuose:

  • Vartotojai (skaitytojai) bus aptarnaujami bekontakčiu būdu;
  • Vartotojai (skaitytojai) knygas galės užsisakyti ar rezervuoti elektroniniu būdu adresu https://vilkvb.libis.lt;
  • Užsakytos knygos vartotojams (skaitytojams) bus išduotos per LIBIS SAP programą, sudėtos į plastikinį maišelį, ant jo užklijuotas skaitytojo pažymėjimo numeris ir paliktos lentynoje bibliotekos fojė;
  • Nebus teikiamos skaityklų (periodinių leidinių, kompiuterių ir interneto) paslaugos;
  • Stabdomas renginių organizavimas, tiesioginiai kompiuterinio raštingumo mokymai, edukacinių paslaugų, neformaliojo ugdymo tiesioginių užsiėmimų organizavimas. Šios veiklos nukeliamos vėlesniam laikotarpiui;
  • Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo laikas karantino laikotarpiu - pirmadienis-penktadienis nuo 9.00 iki 17.00 val. Šeštadieniais-sekmadieniais skaitytojai neaptarnaujami. Dokumentus (knygas) prašome grąžinti į knygų grąžinimo įrenginį, esantį prie įėjimo į biblioteką.

Bibliotekoje startavo „Bibliomūšis“

Vakar, sausio 20 d., įvyko pirmasis susirėmimas tarp Lietuvos bibliotekų suburtų komandų. 2014 metais šis projektas vyko pirmą kartą. Tuomet Vilkaviškio garbę gynė tik viena komanda. Šiemet Vilkaviškio rajone dalyvauti „Bibliomūšyje“ užsiregistravo net trys komandos - Alvito „Širvinta“, Kybartų - „Kybartai“ ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos - „Žinių livarai“.
Žaidimo metu teko atsakyti į suktus klausimus, pareikalavusius greitos reakcijos, pastabumo ir netgi - truputėlio lengvabūdiškumo. Vienas klausimų buvo susijęs su Vilkaviškio krašto poete Salomėja Nėrimi. Keletą klausimų uždavė visiems iš televizijos ekranų puikiai pažįstama Beata Nicholson.
Visoms komandoms sekėsi puikiai. Mūsų rajono atstovai tarp 171 komandos iš visos Lietuvos draugiškai pateko į pirmąjį trečdalį, už savęs palikdamos daugiau nei šimtą komandų.
Svarbiausia, kad visi gerai praleido laiką - netrūko pakilios nuotaikos, linksmų komentarų, šiltų šypsenų ir karštos arbatos. Jei visi vakarai būtų tokie - tai ir tamsūs ilgi žiemos vakarai nebaisūs.

Gitana Pumerytė-Vosylienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja