„Pelėdžiukai“ svečiavosi Kybartų bibliotekoje

Kybartų m. bibliotekoje šiandien į svečius atėjo šešiamečių paruošiamukų grupė „Pelėdžiukai“ iš darželio „Kregždutė“. Juos pasipuošusius šviečiamosiomis liemenėmis atsivedė minėtosios grupės auklėtoja Jolanta Paškevičienė, auklėtojos padėjėja Žaneta Alansevičienė ir soc. darbuotoja Ilona Mikalainienė. Vaikučius sutikusi bibliotekininkė Roma Bruzbartienė pirmiausia aprodė kybartiečio kūrėjo Algirdo Kučinsko medžio tekinimo darbelių parodą.
Skaitykloje mažieji bibliotekos lankytojai buvo supažindinti su gera šūsnimi vaikiškų knygelių. Visiems aišku ypač patiko „grojančios“, „tarškančios“, „riaumojančios“, „kudakuojančios“ - garsinės knygelės. Be šių būsimieji pirmokėliai pamatė knygeles-abėcėles, knygeles - teatrus, „skylėtąsias“, įvairių gyvūnėlių formų knygeles ir kt. pačias įspūdingiausias ir vienetines „gyvenančias“ vaikų lit. skyriuje. Nebuvo apsieita be garsinio skaitymo. Visiems labai patiko Šiaurės Airijos rašytojo Sam Mc Bratney pasaka „Ar žinai, kaip aš tave myliu?“ Bibliotekininkė raiškiai skaitė, o darželinukai, kaip knygos veikėjai zuikeliai, judesiukais rodė meilės aukštį, plotį, ilgį ir gylį. „Kaip išmatuoti meilę? Tiesą sakant, dažnai pristingame žodžių...“ Todėl visi drauge: ir vaikai, ir suaugusieji, mokėsi iš knygelės veikėjų.
Atsisveikinant vaikučiams buvo įteiktos atsiminimo dovanėlės: mergytėms - karoliukai, berniukams - apyrankės; o vaikučiai atsidėkodami bibliotekai paliko savo darbelių aplankalą „Žiemą“.

Roma Bruzbartienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė