LR Prezidentės padėka Vilkaviškio rajono savivaldybės viešajai bibliotekai

Į Vilkaviškio rajono savivaldybės viešąją biblioteką atkeliavo itin garbinga Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėka dėl jubiliejinės, penktosios, „Knygų Kalėdos“ akcijos, kuri sutelkė visą šalį. Biblioteka džiaugiasi, jog kūrybingos ir aktyvios bendruomenės dėka originaliai prisidėta prie šios iniciatyvos.
Jubiliejinė, penktoji akcija „Knygų Kalėdos“, kviečianti skaityti bei dovanoti vaikų ir jaunimo knygas, keliavo per visą Lietuvą. Akcijoje dalyvaujančios viešosios ir mokyklų bibliotekos surengė daugiau nei 1700 renginių. Pirmą kartą startavusi iniciatyva „Knygų Kalėdų savanoriai“ suvienijo kelis tūkstančius knygų mylėtojų ir padėjo surengti knygų skaitymus vaikų ir senelių globos namuose, socializacijos centruose ir šeimynose.
„Akcija „Knygų Kalėdos“ tapo visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje sutelkiančiu judėjimu. Svarbu, kad knyga padeda mažinti socialinę atskirtį, paskatina bendrauti ir dalintis knygomis su tais, kuriems jų labai trūksta. Tūkstančiai naujų knygų pradžiugins skaitytojus ir pasieks atokiausias bibliotekas - nuo Didžiasalio iki Skuodo. Nuoširdžiai dėkoju visiems, taip aktyviai dalyvavusiems akcijoje“, - sakė Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Iš viso per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų. Pernai pavyko surinkti 40 tūkst. naujų knygų.
Dėkojame visiems, aktyviai dalyvavusiems akcijoje ir parėmusiems Vilkaviškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos filialus naujomis lietuvių autorių knygomis!!!

Kristina Blauzdžiūnaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kultūros projektų vadovė