Pažintis su bibliotekininko profesija

Gegužės 23 dieną Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje lankėsi Vilkaviškio pradinės mokyklos 1 e klasės mokiniai ir jų mokytoja Dalia Petruškienė.
Mokiniams bibliotekininko profesiją pristatė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė. Bibliotekininko profesija - geriausia galimybė paties bibliotekininko asmenybės tobulėjimui, smalsumui, žingeidumui patenkinti. Bibliotekininkai bene pirmieji sužino apie visas mokslo, technologijų, politikos ir daugelio kitų dalykų naujienas, atradimus, išradimus. Taigi, tiek savo žiniomis, tiek savo kvalifikacija, tiek bendrąja kultūra visada turi būti tarsi „vienu žingsneliu“ toliau nei visa visuomenė, tai yra, bibliotekos klientai. Reikia nuolat tobulėti, kelti kvalifikaciją. Visa tai be galo įdomu ir sukelia pasididžiavimo jausmą savo profesija. Bibliotekininko profesija leidžia suderinti du labai svarbius, iš pirmo žvilgsnio, atrodo, nesuderinamus dalykus - tradicijas (t.y. tai, kas išlikę ir įsitvirtinę iš seniai) ir modernumą bei naujoviškumą. Mes „prisiliečiame“ prie knygų bei informacijos perdavimo būdų nuo pat seniausių laikų, siekiančių kelis tūkstantmečius ir dirbame su naujausiais technikos bei technologijų pasiekimais, moderniausiomis informacijos kaupimo, saugojimo bei perdavimo priemonėmis. Mes, bibliotekininkai, esame ir vieni pirmųjų pažangių technologijų naudotojai.
Vienas iš didžiųjų bibliotekininko profesijos privalumų - bendravimas su žmonėmis. Tai, aišku, įpareigoja būti įdomiu, pasitempusiu, gerai atrodančiu, tačiau tuo pačiu ir kukliu bei nepasipūtusiu. Visiems, kas myli žmones, kas mėgsta įdomų bendravimą su įdomiais žmonėmis, tikrai ši specialybė pati tinkamiausia.
Žingeidūs pirmokai sužinojo kokie Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje vyksta renginiai, parodos, įvairios iniciatyvos, akcijos, susitikimai su rašytojais, aktoriais, dailininkais. Jie aplankė visus bibliotekoje esančius skyrius, domėjosi ten vykstančia veikla ir kas ruošia profesionalius bibliotekininkus. Vyko pažintis su Vaikų literatūros skyriuje esančiomis interaktyviomis knygomis.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja