Vilkaviškio vaikų l/d „Pasaka“ vaikučiai skaitė ir balsavo už įdomiausią knygelę

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius tęsia renginių ciklą „Metų knygą renka Vilkaviškio vaikai“. Sausio 17 d. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė ir bibliotekininkė Marija Žilienė atvyko į Vilkaviškio vaikų lopšelį - darželį „Pasaka“, su kuriuo jau ne vienus metus bendradarbiauja, ir pakvietė vaikučius į rytmetį „Skaitau ir balsuoju už įdomiausią knygelę“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja rytmečio dalyviams priminė, kad Lietuvoje akcija „Metų knygos rinkimai“ vyksta jau aštuntą kartą, Vilkaviškio viešoji biblioteka šioje akcijoje dalyvauja penktus metus, o Vilkaviškio vaikų lopšelyje - darželyje „Pasaka“ vaikų Metų knyga renkama jau trečią kartą.
Rytmetyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo grupių „Pelėdžiukai“, „Ežiukai“, Pagrandukai“, „Paukšteliai“ ugdytiniai ir penkiamečių grupė „Meškučiai“. Šių grupių vaikučiai jau buvo susipažinę su vaikų Metų knygelėmis: Kęstučio Kasparavičiaus „Sapnų katytė“, Jono Liniausko „Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė“ ir Nomedos Marčėnaitės „Lėlė“, kurias jiems perskaitė auklėtojos. Vadovaujami Vilkaviškio vaikų lopšelio - darželio „Pasaka“ meninio ugdymo pedagogės Neringos Mikulytės, vaikai piešė labiausiai patikusius šių knygelių personažus. Renginio metu trumpai papasakojome apie visas penketuko knygas ir jų autorius. Vaikai klausėsi ištraukos iš Renatos Šerelytės knygos „Krakatukai kosmose“, kurią skaitė bibliotekininkė Marija Žilienė ir ištraukos iš Vilės Vėl knygos „Kaip mes išgarsėjome“, kurią skaitė Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė. Po to darželinukams uždavinėjome klausimus iš knygelių, kurias jiems skaitė auklėtojos grupėse. Aktyviausiai atsakinėjusieji buvo pakviesti žaisti dėlionės žaidimą. Paruošėme tris dėliones, kuriose buvo pavaizduoti Kęstučio Kasparavičiaus, Jono Liniausko ir Nomedos Marčėnaitės knygelių herojai. Šis žaidimas vaikams labai patiko. Kadangi ne visi turėjo galimybę jį pažaisti renginio metu, dėliones palikome darželyje, kad galėtų visi pažaisti.
Po dėlionės žaidimo rytmečio dalyviai turėjo rimtai apsispręsti, už kurią knygelę balsuoti. Visiems buvo išdalinti balsavimo lapeliai, kuriuose reikėjo pažymėti labiausiai patikusią knygą ir „balsą“ įmesti į dėželę, prie kurios nusidriekė didžiulė eilė. Suskaičiavus balsus paaiškėjo, kad knygele - nugalėtoja tapo Kęstučio Kasparavičiaus „Sapnų katytė“.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja