Metų knygą rinko Vilkaviškio vaikai

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius aktyviai dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Vasario 5 dieną į biblioteką pakvietėme Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 a (mokytoja Raimonda Merkevičienė), 2 b (mokytoja Vilė Ašutaitienė) ir 2 c (mokytoja Rasa Kuršentaitienė) klasių mokinius, su kuriais aptarėme vaikų penketuko knygas. Šie mokiniai vaikų Metų knygas skaitė klasėse drauge su mokytojomis, piešė labiausiai patikusius knygų veikėjus. Antrokų darbai eksponuojami Vaikų literatūros skyriaus suorganizuotoje piešinių parodoje „Įdomiausia vaikiška knyga“. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė mokiniams papasakojo apie vaikų penketuko autorius ir jų knygas. Renginio dalyviai pasidalino mintimis apie perskaitytas knygas, atsakinėjo į klausimus. Garsiai skaitė ištraukas iš labiausiai patikusių knygų. Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 a klasės mokinės Aušrinė Zmitrevičiūtė ir Gabija Jasevičiūtė skaitė ištraukas iš Jono Liniausko knygos „Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė“, 2 b klasės mokiniai Agnė Iškauskaitė ir Michaelis Špringelis skaitė iš Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“, 2 c klasės mokiniai Benas Subačius ir Miglė Paužaitė pasakaitė iš Renatos Šerelytės knygos „Krakatukai kosmose“. Renginio pabaigoje visi balsavo už labiausiai patikusią knygą. Daugiausia balsų surinko Jono Liniausko knyga „Suvyniota diena, arba, Kokio dydžio būna didelė meilė“.

Vasario 8 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko baigiamasis „2012 Metų vaikų knygos rinkimų“ renginys „Metų knygą renka Vilkaviškio vaikai“. Šią dieną į biblioteką sugužėjo Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 e klasės mokiniai su mokytoja Snieguole Kidulaityte ir 2 d klasės mokiniai su mokytoja Danute Bačkiūte. Šį gražų būrį renginio dalyvių atlydėjo Vilkaviškio pradinės mokyklos bibliotekininkė Gema Isodienė, kuri paskatino antrokus skaityti vaikų Metų knygeles ir paruošti jų pristatymą. Renginio dalyviams priminėme, kad Metų knygos rinkimai Lietuvoje vyksta nuo 2005 metų ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu. Antrokai sužinojo, kad šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius - vaikų, paauglių ir suaugusiųjų - knygų kategorijose. Lietuvoje akcija „Metų knygos rinkimai“ vyksta jau aštuntą kartą. Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrius šioje akcijoje dalyvauja penktą kartą.

Renginio dalyviams trumpai papasakojome apie vaikų penketuko autorius ir jų knygas. Po to antrokus pakvietėme pristatyti knygeles. Ištraukas iš Kęstučio Kasparavičiaus knygos „Sapnų katytė“ paskaitė 2 e klasės mokiniai Gustas Jasulaitis, Deimantė Dulinskaitė, Agna Bernotaitytė, Nojus Gražulevičius. 2 e klasės mokiniams ir jų mokytojai labiausiai iš šios knygelės patiko tai, kad Sapnų šalyje nereikia skubėti, galima klausytis tylos, o štai realiame gyvenime - žmonės nesikalba, nes žiūri televizorių... 2 d klasės mokiniai Ugnė Čepkauskaitė, Brigita Bulotaitė, Miglė Matlauskaitė, Gustė Jacinkevičiūtė, Gustė Nikliauzaitė, Meda Aušrotaitė, Ignas Vaišnys ir Paulius Drangauskas parodė inscenizaciją iš Nomedos Marčėnaitės knygos „Lėlė“. 2 d klasės mokiniams labai patiko ši knygelė, jie ištraukas citavo atmintinai. Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 d klasės mokinė Augustė Jaškūnaitė (mokytoja Vilija Stankevičienė), pristatė Jono Liniausko knygą „Suvyniota diena, arba Kokio dydžio būna didelė meilė“. Ji rekomendavo visiems šią knygą paskaityti ir sužinoti visus bebriuko Barto ir jo draugų nuotykius.

Renginį „Metų knygą renka Vilkaviškio vaikai“ vainikavo balsavimas, daugiausia balsų surinko Nomedos Marčėnaitės knyga „Lėlė“. Visi Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus renginių ciklo dalyviai su nekantrumu laukia Metų knygos rinkimų rezultatų.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja