Pirmosios knygelės šventė „Baltos lankos, juodos avys, kas išmano - tas jas gano“

Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos ir savanorės, kurios bibliotekoje dirba pagal projektą „Bibliotekos jaunimui“, pirmokams suruošė Pirmosios knygelės šventę „Baltos lankos, juodos avys, kas išmano - tas jas gano“. Lietingą gegužės 20-osios dieną drauge su bibliotekos savanorėmis atskubėjome į Vilkaviškio pradinės mokyklos antrą korpusą pas 1 f klasės pirmokus. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė šventę pradėjo žodžiais, kad knygelėse sutelpa begalė gyvenimų, jos pasakoja apie gamtą, žmogaus ir gyvūnų bendravimą. Čia žmonės ir gyvūnai gyvena po viena Saule, toje pačioje Žemėje. Supranti, kad kiekvienas mažasis skaitytojas gali būti, kaip paukštis, svarbu leisti skristi jo svajonėms, geriems norams. Pirmokams palinkėjo, kad jų visų svajonės ir norai išsipildytų ir skristų kaip paukščiai. Vaikams liepė pagalvoti, kur yra daugiausia knygų, žurnalų, laikraščių? Visi vienbalsiai atsakė, kad bibliotekoje. Vaikų literatūros skyriaus vedėja pakvietė pirmokus lankytis Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje, nes čia gyvena daugybė knygų, kurios su nekantrumu laukia savo skaitytojų. Pirmokams buvo skaitomos žymių žmonių mintys ir lietuvių liaudies patarlės apie knygas ir skaitymą.
Jaunosios bibliotekos savanorės Erika, Brigita, Irma, Jūratė ir Renata mokinukams parodė mini inscenizaciją „Knygelės prašymas“, iš kurios jie sužinojo kaip reikia elgtis su knygelėmis ir ko negalima su jomis daryti. Vaikai labai įdėmiai klausėsi savanorių garsiai skaitomų pasakų. Lietuvių liaudies pasaką „Lapės ir vilko vaišės“ skaitė savanorės Erika, Brigita ir Irma, Kosto Kubilinsko eiliuotą pasaką „Kiškutis Pilkutis“ - Jūratė. Bibliotekos savanorė Renata pirmokams išdalino mįsles, kurias šaunieji mokinukai puikiai įminė, nes jos visos buvo apie knygas, skaitymą, raštą, rašalą, plunksną.
Po bibliotekos savanorių pasirodymo 1 f klasės mokinukai padainavo tris linksmas daineles apie katinėlį, abėcėlę ir vabaliuką Joną, jiems akomponavo mokytoja Violeta Kušlienė.
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė Marija Žilienė pirmokams papasakojo, kaip įsigyti skaitytojo pažymėjimą. Vaikams palinkėjome draugauti su knyga, auginti save, skaitant kuo daugiau knygų.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja