Vaikų Metų knygos rinkimai Vilkaviškio l/d „Pasaka“ ir viešojoje bibliotekoje

Vasario 4 dieną Vilkaviškio vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ vyko vaikų Metų knygos rinkimai. Su 2014 Metų vaikų knygų penketuku ir autorėmis juos supažindino Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė ir bibliotekininkė Ina Dubickaitė, joms padėjo raganėlė Vinė. Darželio ugdytiniai išklausė pasakojimo apie kiekvieną penketuko autorę, susipažino su pagrindiniais knygų veikėjais, klausėsi skaitomų ištraukų. Po to vaikai žiūrėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio, kuriam vadovauja Ilona Viltrakienė, vaidinimą pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“. Visus sužavėjo pagrindinė knygelės veikėja mergaitė Emilija ir jos naujieji draugai - spintos gyventojai. Vieną lietingą dieną Emilija užlipo į palėpę, kurioje dviejų langelių apšviesta stovėjo sena spinta, iš kurios pasigirdo garsas. Spintoje gyveno seni šeimos narių drabužiai ir nebenaudojami daiktai, kurie mergaitei pasakojo įvairias istorijas, kai jie dar buvo nauji ir naudojami pagal paskirtį. Emilija palėpėje susipažino su žiurke Filadelfija ir jos pussesere, kurios buvo gana draugiškos ir šmaikščios, papasakojo, kad jos labai protingos, nes graužia senus vadovėlius. Emilijai taip patiko palėpėje kalbėtis su spintos gyventojais, kad net pamiršo apie savo svajonę turėti šuniuką. Bet išsipildė kita jos svajonė - mama pažadėjo Emilijai pasiūti užuolaidas iš palėpės spintoje surasto dobilėlių raštais išmarginto audinio. Po vaidinimo darželinukai aktyviai balsavo už labiausiai patikusią knygelę - Danguolės Kandrotienės „Spintos istorijos“.
Vasario 6 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Vilkaviškio pradinės mokyklos 2 f ir 3 e klasių mokiniai su savo mokytojomis ir būrelis ketvirtokų, kiti lankytojai. Tą dieną vyko pažintis su 2014 Metų vaikų knygų penketuku ir autorėmis. Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė susirinkusiems papasakojo, kad „Metų knygos rinkimai“ vyksta kasmet nuo 2005 m. ir jau tapo svarbiu tradiciniu Lietuvos kultūros įvykiu, kad šią akciją rengia Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, o nuo 2010-ųjų įsijungė Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija. Vaikų literatūros skyrius šioje prasmingoje akcijoje dalyvauja ir paraiškas organizatoriams teikia jau septintus metus iš eilės. Akcijos tikslas - skatinti Lietuvos gyventojus domėtis šiuolaikine lietuvių literatūra, kelti mūsų visuomenėje skaitymo prestižą. Akcijos idėja - pristatyti geriausius praeitais metais išleistus lietuvių literatūros kūrinius. Akcijos metu skaitytojai iš ekspertų komisijos pasiūlytų knygų išrenka Metų knygas keturiose kategorijose: vaikų, paauglių, suaugusiųjų ir poezijos.
Renginio dalyvius sužavėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro vaidybinių improvizacijų būrelio vaidinimas pagal Danguolės Kandrotienės knygą „Spintos istorijos“. Vyko balsavimas, po kurio sužinojome, kad daugiausia balsų atiteko Danguolės Kandrotienės knygai “Spintos istorijos“. Mokiniams labai patiko „Spintų“ paroda, kurią paruošė Vilkaviškio pradinės mokyklos 3 e klasės mokiniai su savo mokytoja J. Račkauskiene ir iliustracijų paroda „Įdomiausias vaikų knygelės herojus“, kurias nupiešė Vilkaviškio vaikų lopšelių - darželių „Buratinas“, „Eglutė“ ir „Pasaka“ ugdytiniai. Šią parodą galima pamatyti galerijoje vaikams mūsų bibliotekos tinklapyje adresu: www.vilkaviskis.rvb.lt. Su nekantrumu lauksime laureatų apdovanojimų Vilniaus knygų mugėje.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja