Šiaurės šalių savaitė 2015 m. Gižų bibliotekoje

Gižų filialas Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje dalyvauja šeštąjį kartą. Šių metų tema „Draugystė“ į bibliotekos organizuotus renginius įnešė naujo atspalvio. Pirmiausia - tai, kad renginiai organizuoti drauge su mokyklos biblioteka, ir organizuojant renginius daug padėjo draugai. Ir dar - tai, kad mokiniams skaitymai vyko Gižų K. Baršausko mokyklos-daugiafunkciame centre. Pradinukams skirto renginio metu drauge su mokyklos bibliotekininke Irma skaitėme tekstus iš Marios Parr knygos „Vaflinė širdelė“. Su mažaisiais diskutavome apie draugystę ir draugus. Kiekviena klasė „užaugino“ savo draugų medį.
Sekančią dieną Gižų kaimo bibliotekos draugų būrelis vėl skubėjo į mokyklą - vyko skaitymai vyresnių klasių mokiniams. Socialinė darbuotoja Aušra skaitė ištrauką iš A. Lindgren knygos „Rona, plėšiko duktė“ penktų - šeštų klasių mokiniams. Žemės ūkio specialistė Skaidrutė ir kultūros darbuotoja Rūta skaitė Marjun Syderbø Kjelnæs novelę „Princesė Erla“ septintokams ir aštuntokams. Vyriausiesiems - devintokams ir dešimtokams tą pačią novelę skaitė verslininkė Onutė. Mokiniai buvo kviečiami diskusijai apie draugystę. Savo mintis jie užrašė iš spalvoto popieriaus iškirptuose klevo ir ąžuolo lapuose, kurie papuošė mokyklos biblioteką.
Į šiaurės šalių rašytojų literatūros skaitymus buvo pakviestos ir Gižų senjoros. Kaimo bibliotekoje žvakelių šviesoje bibliotekininkė skaitė norvegų rašytojo Aleksandro Langė Kjelano novelę „Karena“. Renginyje dalyvavo gižietė Virginija, kuri jau keleri metai su šeima atostogauja Norvegijoje. Ji parodė nuotraukas iš savo kelionių, pasidalijo įspūdžiais apie šią gražią šalį ir visas susirinkusias pavaišino norvegiškais draugystės saldainiukais.

Nijolė Vaitūnaitienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gižų filialo bibliotekininkė