Garsinio skaitymo popietė „Pažintis su Marko Tveno kūryba“

Pažymėti amerikiečių rašytojo Marko Tveno 180-jį gimtadienį į Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių atvyko Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos šeštos klasės mokiniai ir juos lydinti lietuvių kalbos mokytoja Donata Andziulienė.
Bibliotekininkė, panaudodama skaidres, susirinkusius supažindino su rašytojo gyvenimu ir kūryba. Ne visiems mokiniams buvo žinoma, kad tikroji rašytojo pavardė - Samuelis Langhornas Klemensas, labiau vadinamas slapyvardžiu „Markas Tvenas“. Buvo akcentuojama vaikystės ir jaunystės gyvenimo laikotarpis, kad rašytojui didžiulę įtaką turėjo Misisipės upė, kuri visą gyvenimą teikė jam įkvėpimą. Pasidžiaugta gausybe autoriaus kūrinių iš kurių svarbiausi vaikams: „Tomas Sojeris“, „Finas Heklbekeris“, „Princas ir elgeta“.
Šeštokai pamatė Vaikų literatūros skyriuje surengtą teminę parodą „Markas Tvenas - mylimiausias viso pasaulio vaikų rašytojas“, kurioje eksponuojamos įvairių leidimų autoriaus knygos, kai kurios net užsienio kalbomis. Jubiliejiniame rašytojo Marko Tveno renginyje visi susirinkusieji perskaitė jo protingas mintis, sentencijas.
Mokiniai ir jų mokytoja įtaigiai balsu skaitė pasaulinę šlovę pelniusią rašytojo apysaką „Tomas Sojeris“. Norėdami kuo daugiau sužinoti apie neramų, nuotykius mėgstantį, tačiau apsukrų ir išradingą Tomą, šeštokai vienas po kito sklandžiai skaitė tekstą. Sužinojome: kaip Tomui sekėsi tvorą baltinti, apie būsimą drąsų piratą, kaip Tomas paslapčia aplankė namus.
Renginio pabaigoje susirinkusieji turėjo progos susipažinti su 2015 Metų knygos rinkimų penketuku paaugliams. Vaikai mielai sklaidė pateiktas knygas ir svarstė mintyse, kuri jiems būtų įdomiausia.
Mokytoja šeštokams uždavė namų darbą - kai kurie mokiniai galės pabūti „žurnalistais“ ir parašyti: ką sužinojo renginyje, kas įsiminė labiausiai. Džiugu, kad lietuvių kalbos mokytoja skleidžia gerąją patirtį apie knygą jos naudą ir taip kūrybingai dirbdama, ugdo jaunąją kartą.
Šeštos klasės mokiniai pažadėjo lankytis mokyklos ir viešojoje bibliotekose, tapti naujais skaitytojais ir toliau draugauti su knyga.

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė