„Knygų Kalėdos“ Kybartų vaikų globos namuose

Jau penktą kartą vyksta akcija „Knygų Kalėdos“, kurią globoja Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Šioje akcijoje prasmingai dalyvauja Vilkaviškio viešoji biblioteka ir jos filialai. Šiais metais viešoji biblioteka organizavo renginį Kybartų vaikų globos namuose. Ta proga viešoji biblioteka Kybartų vaikų globos namų bendruomenei atvėrė „Metų knygų 2015“ skrynią - pristatė akcijos „Metų knygos rinkimai“ vaikų ir paauglių knygų penketukus ir autorius, vyko garsiniai skaitymai, bibliotekos darbuotojos globos namų auklėtinius ragino skaityti ir balsuoti už labiausiai patikusią knygą.
Vilkaviškio viešąją biblioteką tapti savo renginio „Knygų Kalėdų“ socialinės akcijos „Svajonių traukinys“ partneriais pakvietė Kauno m. V. Kudirkos viešoji biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos Geležinkeliais.
Biblioteka Kauno globos šeimynoms suorganizavo kelionę traukiniu maršrutu Kaunas - Kybartai, kurios vienas iš tikslų buvo susitikimas su Kybartų vaikų globos namų ugdytiniais. Po renginio Kybartų vaikų globos namuose įkvėpti „Knygų Kalėdų“ idėjos skaityti ir bendrauti ugdytiniai išskubėjo į miesto geležinkelio stotį, kurioje laukė siurprizas - susitikimas su Kauno globos šeimynų vaikais, kuriuos atlydėjo Žaliakalnio seniūnas Bronius Girdauskas. „Knygų Kalėdų“ dvasia apjungė Kauno ir Kybartų globos namų vaikus, kybartiečiai mielai lipo į traukinį, kuriuo linksmai atvyko draugai iš Kauno, apžiūrėjo mašinisto kabiną. Po to geležinkelio stoties viršininkas Saulius Baikštys visus pakvietė į salę žiūrėti filmo apie geležinkelių istoriją, kurią vaizdžiai pasakojo televizijos laidos „Gustavo enciklopedija“ vedėjas Gustavas. Salėje tvyrojo bendravimo džiaugsmas, dalijimosi malonumas, visi apsikeitė dovanomis. Šį gėrį vainikavo nuostabios bardo Edmundo Janušaičio atliekamos dainos.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja