Rieda margučiai, džiaugias vaikučiai

Pirmąjį šių metų balandžio sekmadienio rytmetį vaikai su tėveliais ir mamytėmis rinkosi Klampučių kaimo bendruomenės namuose paminėti gražios šventės - Atvelykio, kuris dar kitaip vadinamas „Vaikų Velykėlės“. Ši diena minima praėjus septynioms dienoms po Šv. Velykų - Kristaus prisikėlimo, gamtos atbudimo, pavasario džiaugsmo ir linksmybių šventės.
Šią dieną pavasarinio džiaugsmo netrūko ir Klampučių kaime. Irena Katkevičienė Klampučių filialo bibliotekininkė atliko Velykų bobutės misiją: kvietė vaikus aktyviai deklamuoti pavasarinius eilėraščius, „paporino“ margučių marginimo istoriją, kiaušiniautojų bei kiaušinių marginimo papročius. Taip pat pasidalino istorija, kokią svarbą įgauna dovanotas margutis krikšto vaikams. Neliko nei vieno vaiko be Velykų bobutės kiaušinio.
Po linksmų atrakcijų, vaikai suvaidino spektaklį „Velykų istorija“, kurio metu mažieji atliko saulės zuikučių, miško zuikių ir juodojo debesies vaidmenis. Tačiau linksmybės tuo nesibaigė. Miško zuikių ir tėvelių iniciatyva į salę buvo įridentas dviejų metrų aukščio kiaušinis. Įspūdingo dydžio kiaušinį padovanojo Marija Šerkšnienė, kuri renginio metu atliko vištelės vaidmenį.
Išskirtinio dydžio kiaušinį pagamino ir raudonai nudažė kaimo gyventojas Dainius Pivoras. Visi, maži ir dideli įsitraukėme į kiaušinio marginimą procesą. Vieni klijus tepė, kiti lapelius klijavo. Ko pasiekoje, išryškėjo marginamo kiaušinio raštas. Ant kiaušinio „sugulė“ saulutės, aplink kurias „nupėdavo“ paukščiukai, o tarp jų „sužydėjo“ gėlės.
Aplink didįjį kiaušinį ėjome ratelius dainuodami, žaidėme velykinius žaidimus. Vaikai dalyvavo margučių ridenimo varžybose. Kiaušinių ridenimo lovelius pagamino kaimo gyventojas Karolis Bareika. Vaikai sužinojo apie kiaušinių ridenimo ypatumus bei taisykles: jeigu nusiritęs kiaušinis atsimuša į stovintį, tai šis priklauso atsitrenkusiojo savininkui ir jeigu daugiau margučių sudaužyti - taip ne blogas, o geras ženklas. Lektynės buvo intensyvios.
Vaikams buvo išdalintos A. Jurašiaus „Akmenukų pasakos“ knygelės, kurias dovanų gavome iš labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“. Nusifotografavę prie didžiojo kiaušinio vaišinomės zuikio pyragu.

Laima Ivanauskaitė
Klampučių kaimo bendruomenės pirmininkė