Vaikai piešė nuotaikas su iliustruotoja Ula Šimulynaite

Balandžio 7 dieną Vilkaviškio viešoji biblioteka jau devintą kartą paminėjo Tarptautinę vaikiškos knygos dieną, kuri pasaulyje švenčiama nuo 1967 metų, Lietuvoje - nuo 1993 m. Šį pavasarį vėl pakvietėme vaikus į šventę „Pasibelsk į knygos širdį“, kuri yra švenčiama balandžio 2-ąją, minint garsaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienį. Pagal įsigalėjusią tradiciją kuris nors IBBY skyrius kasmet prisiima atsakomybę parengti plakatą ir kreipimąsi į skaitytojus vaikus ir suaugusiuosius. Šiemet šios šventės rėmėjas - IBBY Brazilijos skyrius. Kreipimosi į pasaulio skaitytojus autorė rašytoja Luciana Sandori - plačiai žinoma, gausiai apdovanota savo šalyje. Plakato autorius Ziraldo irgi ne tik dailininkas - kaip rašytojas jis net triskart buvo pristatytas Anderseno medaliui, jo knygų išversta į visas Lotynų Amerikos ir kelias kitas užsienio kalbas.
Šiais metais Vaikiškos knygos šventėje viešėjo vaikiškų knygų autorė ir iliustruotoja Ula Šimulynaitė. Rašytoja yra išleidusi vaikams 6 knygas: apie Privatų Vaiduoklį, Kotonus, aviną Liudviką. 7-oji, naujausia autorės komiksų knyga, „Vilniaus miesto legendos“. Už pirmąją knygą „Privataus Vaiduoklio gyvenimas“ autorė pelnė 2009 m. premiją „Knygos meno konkurse“, o už knygą „Kotonai Paryžiuje“ - 2010 m. gavo Gražiausios metų knygos konkurso Vilniuje diplomą, jos iliustracijos keliavo į Illustrarum parodą Bolonijoje. Autorės knygos išsiskiria savo dizainu, popieriumi, iliustracijomis ir mintimis. Knygas autorė kūrė viešėdama įvairiose menininkų rezidencijose užsienyje: Anglijoje, Prancūzijoje, Ukrainoje. Šiuo metu įvairiuose Lietuvos miestuose ir kaimuose Ula Šimulynaitė sėkmingai vykdo edukacinių kūrybinių užsiėmimų vaikams programą.
Tradiciškai Vaikiškos knygos šventės metu apdovanojame praėjusių metų aktyviausius Vaikų literatūros skyriaus skaitytojus, kurie padėkos raštus su Ulos Šimulynaitės palinkėjimais gavo iš pačios rašytojos rankų.
Kūrybinių dirbtuvių metu Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai ir Vilkaviškio pradinės mokyklos 3 f ir 4 a klasių mokiniai susipažino su elektroninės knygos skaitymu: juos džiugino, kad gali matyti, kaip juda pasakų personažai, klausytis įvairiausių skleidžiamų garsų. Vaikams ypač didelį susižavėjimą ši nauja skaitymo metodika paliko dar ir todėl, kad elektroninę knygą skaitė pati teksto autorė. Išreikšdami savo patirtus įspūdžius, susitikimo dalyviai piešė... nuotaikas! Vaikai noriai bandė perteikti rytinę nuotaiką, gebėjo atrasti pačius nuotaikingiausius veido išraiškos bruožus. Neliko abejonių, kad tokios kūrybinės dirbtuvės skatina jaunąjį skaitytoją dar labiau domėtis knyga ir ją skaityti. Dailininkė ir rašytoja Ula Šimulynaitė džiaugėsi visais piešiniais ir visoms dalyvavusioms klasėms bei darželio grupei padovanojo po knygą. Susitikimo metu visi džiaugėsi ir rašytojos naujausiomis knygutėmis, net įsigijo knygų su rašytojos autografais. Ačiū rašytojai už suteiktą galimybę pažinti tai, kas dar buvo nepatirta ir nauja.
Šventės metu visi grožėjosi piešinių parodomis: Mes iš pasakos „Arklio Dominyko meilė“ - autoriai Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 e klasės mokiniai, mokytoja Jolita Račkauskienė bei „Kuriu literatūrinį personažą“, kurios autoriai Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Pasaka“ dailės būrelio vaikučiai, vadovė meninio ugdymo pedagogė Neringa Mikulytė ir Vilkaviškio pradinės mokyklos įvairių klasių mokiniai, vadovė dailės ir technologijų mokytoja Jolanta Daniliauskienė.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja