Ekskursija „Pažintis su biblioteka“

16-ją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę, balandžio 26 dieną, Vaikų literatūros skyriuje lankėsi Vilkaviškio Sūdavos pagrindinės mokyklos šeštos klasės mokiniai ir jų mokytoja Jūratė Jurkšaitienė. Ekskursijos tikslas - pažintis su Vilkaviškio viešąja biblioteka, jos istorija. Kadangi, vaikai jau mokykloje domėjosi Prano Mašioto kūriniais, todėl norėjo daugiau sužinoti apie rašytojo - vaikų literatūros tėvo, asmenybę jo kūrybinį palikimą. Tam tikslui Vaikų literatūros skyriuje parengta personalinė paroda „Vaiko protas godus, širdis ištroškus“, skirta Pranui Mašiotui.


Renginio pradžioje, išklausę kuo svarbi bibliotekų savaitė ir kuo ypatingi 2016 metai, mokiniai susidomėję skaitė rašytojo P. Mašioto pedagogikos patarles. Po to bibliotekininkė papasakojo apie šiame pastate nuo 1918 m. veikusią „Žiburio“ gimnaziją, Vilkaviškio viešosios bibliotekos istoriją. Ekskursijos dalyviai buvo supažindinti su bibliotekos struktūra, lankėsi penkiuose bibliotekos skyriuose: Skaitytojų aptarnavimo, Vaikų literatūros, Spaudinių komplektavimo ir tvarkymo, Bibliografijos ir informacijos, Metodikos. Skyrių vedėjos papasakojo apie savo veiklas, bibliotekoje sukauptus išminties turtus. Vaikai pamatė pirmąją lietuvišką knygą M. Mažvydo „Katekizmą“, didžiausią ir mažiausią knygas, stebėjosi spaudinių gausa bibliotekoje. Sužinojo kaip patenka knygos į biblioteką, kaip jos sutvarkomos, kokį kelią praeina iki skaitytojo. Bibliotekininkės paaiškino kaip tapti bibliotekos skaitytoju.
Vaikų literatūros skyriuje mokiniai įrašė savo mintis popieriaus lape pavaizduotoje knygoje „Kas yra knyga“, taip papuošdami knygos medį. Šeštokai išvyko į savo mokyklą kiekvienas su savo mintimis apie patirtus įspūdžius bibliotekoje. Bibliotekos darbuotojai pradžiuginti mokinių žiniomis, drausmingu elgesiu ir jų apsilankymu per Nacionalinę bibliotekų savaitę.

 

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė