Rudens renginiai Gižų bibliotekoje

Spalio mėnesį Gižų bibliotekoje buvo organizuojami kūrybiniai užsiėmimai vaikams. Biblioteka virto dirbtuvėlėmis, kur vaikai gamino darbelius iš vaisių, daržovių, sėklų, spalvotų medžių lapų. O Gižų mokyklos-daugiafunkcio centro antrokai su mokytoja Palmira į biblioteką atėjo nešini krepšiu obuolių. Visiems rūpėjo išbandyti naująją vaisių džiovyklę, kurią įsigijo Gižų kaimo bendruomenė. Vaikai pjaustė obuolius ir sudėjo juos į džiovyklės lentynėles. Kokie skanūs džiovinti obuoliukai, kai juos pats pagamini! Bibliotekoje vaikai išmoko gaminti puokštes iš margaspalvių klevo lapų, o iš įvairiausių kitų gamtinių medžiagų jie sukūrė girios televizorių. Šio televizoriaus ekrane - ežiukai, musytės, pelės, kiškučiai ir dar daug kitų miško gyventojų...
Septintąjį veiklos sezoną pradėjo Gižų senjorų klubas. Senjoros aplankė Gižų bažnyčioje įkurtą bažnytinės atributikos muziejų. Čia eksponuojami įvairūs paveikslai, senos bažnytinės knygos, liturginiai rūbai, žvakidės ir kiti reikmenys. Toliau renginys tęsėsi bendruomenės namuose. Senjoroms buvo pristatytas kaimo bendruomenės įgyvendintas projektas ir edukacinė programa „Gižai - liepų kaimas“. Drauge prisiminėme Gižams skausmingus istorinius įvykius, gražiausius Gižų kampelius, žymius žmones. Pasidžiaugėme, kad iš projekto lėšų galėjome praturtinti bendruomenės namus naujais baldais, buitine technika, indais. Renginio metu naujoje orkaitėje kepėme liepos lapo formos meduolius ir vaišinomės liepžiedžių arbata. O tądien 82 -ąjį gimtadienį šventusi senjora Laimutė išbandė liepos lapų ir žiedų vonelę rankoms.
Tikimės, kad ruduo Gižuose nebus rudas, pilkas ar niūrus. Drauge su mokykla ir kaimo bendruomene nuveiksime daug darbų, kurie praskaidrins kaimo žmonių kasdienybę.

Nijolė Vaitūnaitienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gižų filialo bibliotekininkė