Šiaurės šalių savaitė 2016 m. Gižų bibliotekoje

Pirmąją Šiaurės šalių bibliotekos savaitės dieną pamokos Gižų Kazimiero Baršausko mokykloje - daugiafunkciame centre prasidėjo neįprastai : vyresniųjų klasių mokiniai rinkosi į mokyklos salę ir sėdo prie stalelių su Šiaurės šalių vėliavėlėmis. Mokyklos bibliotekininkė Irma, Gižų filialo bibliotekininkė Nijolė ir keturios devintos klasės mokinės skaitė Deboros Hansen Kleist novelę „Naftos stebuklas“. Mokiniai diskutavo apie šių dienų problemas, apie tai, kas juos neramina, kokias jie mato grėsmes ateityje. Kiekvienas rašė sau adresuotą laišką į ateitį. Visus laiškus sudėjome į didelį voką ir nusprendėme juos perskaityti kitų metų lapkričio mėnesį.
Kitas skaitymų balsu renginys vyko mokyklos bibliotekoje antros ir trečios klasių mokiniams. Gižų filialo bibliotekininkė Nijolė skaitė norvegų rašytojo Stian Hole knygelę „Garmano vasara“. Vaikai prisiminė, kaip jie jautėsi ruošdamiesi pirmajai klasei, ko jie bijojo ir kaip jaučiasi dabar. Renginio dalyviai atliko kūrybinę užduotį - sukūrė savo svajonių medį.
Labai aktyviai į diskusiją apie baimes ir ateitį įsijungė ir patys mažiausieji - pirmokėliai ir „nulinukai“. Vaikai labai atidžiai klausėsi bibliotekininkės Nijolės skaitomo teksto „Garmano vasara“, kurį vėliau aptarėme. Vieni jau galėjo pasigirti išdygusiais naujais dantukais, kiti pasakojo, ko bijo jie patys, jų tėtis ar mama. Buvo ir mokančių perskaityti lentoje užrašytus žodžius ŠIAURĖS ŠALIŲ BIBLIOTEKŲ SAVAITĖ. Ir netgi Norvegijoje gyvenusių buvo. Tikrai šaunūs būsimieji Gižų pirmokai! Mažieji su mokytojų pagalba taip pat sukūrė savo svajonių medį.
Ketvirtokai su mokytoja Agne atvyko į svečius į kaimo biblioteką. Mokiniams buvo pristatytos literatūros apie šiaurės šalis ir šiaurės šalių rašytojus parodos. Vaikai ieškojo informacijos apie šias šalis enciklopedijose, mokėsi naudotis žodynais, atliko kitas užduotis. Ketvirtokai puikiai atpažino skaitytų pasakų personažus. Daugiausiai žodžių su šaknimi skait- sudarę vaikai buvo paskatinti prizais.
Visi Šiaurės šalių bibliotekų savaitės dalyviai vaišinosi saldainiais ir atminčiai gavo šios savaitės atvirukus.

Nijolė Vaitūnaitienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gižų filialo bibliotekininkė