Popietė „Kelionė į žvaigždes“

Lapkričio 22 - ąją dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko pirmasis renginys, skirtas „2016 Metų knygos rinkimams”. Kaip žinoma, šie rinkimai Lietuvoje vyksta kasmet nuo 2005 metų ir jau tapo svarbiu tradiciniu kultūros įvykiu, į kurį devintą kartą iš eilės įsitraukia ir mūsų biblioteka. Šiemet organizatoriams pateikėme paraišką apie planuojamus „Metų knygos rinkimams“ skirtus renginius ir laimėjome vaikų Metų knygų penketuką, kuo labai džiaugiamės.
Popietės „Kelionė į žvaigždes“ dalyviais buvo Vilkaviškio pradinės mokyklos 3 e klasės mokiniai su mokytoja Dalia Petruškiene. Jos metu vyko Gendručio Morkūno knygos „Traškančios žvaigždės“ aptarimas. Vaikai išsakė savo mintis tokiom temom, apie kurias su vaikais kalbama arba puse lūpų, arba visai nekalbama. Tos temos tai - karas, liga, mirtis, išnykimas, dingimas, atsiradimas.
Ši knyga susideda iš dviejų apsakymų, tai ir vaikai turėjo atlikti dvi užduotis. Pirmai užduočiai vaikai rašė savo svajones - norus „žvaigždėlapyje“, o antrai - vaikai vien taškiukais piešė save, taip pavaizduojant, kad ne tik daiktai, bet ir žmonės yra sudaryti iš mažyčių atomų. Pabaigoje vaikai taip pat buvo trumpai supažindinti su kitomis Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis vaikų knygomis ir kaip reikia už jas balsuoti.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė