Šiaurės šalių savaitė 2016 m. Klampučių bibliotekoje

Į popietę Šiaurės šalių bibliotekų savaitei rinkosi patys ištikimiausi ir ištvermingiausi bibliotekos lankytojai. Pradinių klasių mokiniai išklausė ištrauką iš norvegų rašytojo Stiano Hūlės (Stian Hole) knygos „Garmano vasara“. Vaikai pasidalino prisiminimais, kaip jie ruošėsi eiti į pirmąją klasę. Jie sakė, kad bijojo eiti į mokyklą, nes mokykloje bus patys mažiausi, bijojo, kad juos gali skriausti vyresni mokiniai. Ugnė išsipasakojo, kodėl mokykloje ji dažnai verkdavo. Pasidalinę savo prisiminimais rašėme laišką ateities kartoms. Kaip atrodys mūsų biblioteka po 30 metų, o laišką įdėjome į butelį. Iš antrinių žaliavų ir spalvoto popieriaus pasigaminome žaisliuką ant eglutės. Pasivaišinę arbata ir saldumynais, apdovanoti renginio atvirukais išskubėjo namo.
Į vakaro popietę rinkosi vyresnieji Klampučių bibliotekos lankytojai. Suaugusiems buvo perskaityta ištrauka iš suomių rašytojos Emi Iterantos (Emmi Itäranta) romano „Vandens skonis“. Buvo rodomos skaidrės „Gėlo vandens stoka pasaulyje“. Sužinojome, kad Lietuva yra dėkingoje pasaulio vietoje palyginus su kitais regionais. Kad pasaulyje tokių valstybių kurios negali pasidžiaugti kritulių ar didele gėlo vandens telkinių gausa. O šalyse, kur vyrauja skurdas ir vyksta karas, vyriausybė nepasirūpina įrengti vandens rezervuarų ar vandentiekio sistemų.
Vakaro dalyviams buvo pasiūlyta parašyti laišką ateities kartoms. Laiške rašėme kaip mes dabar gyvename, kuo džiaugiamės, kas mus liūdina. Vaikų ir suaugusiųjų kurtus laiškus sudėjome į butelį ir palikome saugojimui bibliotekoje.
Dar vyresnieji dalyvavo edukacinėje pamokėlėje. Iš spalvoto popieriaus juostelių sukome ir formavome įvairias detales, kurias komponavome ir jungėme vieną prie kitos. Ir pasigaminome snaigę, kuria galima papuošti namus, ar padovanoti savo artimui švenčių proga. Taip pasivaišinę arbata ir pilni įspūdžių vėlų vakarą išsiskirstėme po namus.

Irena Katkevičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Klampučių filialo bibliotekininkė