Šiaurės šalių savaitė 2016 m. Bartninkų bibliotekoje

Praeitą savaitę Bartninkų bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginiai. Į svečius atėjo Bartninkų J. Basanavičiaus mokyklos DC antrokėliai. Žvakių šviesoje skaitėme Stian Hole pasakojimą „Garmano vasara“, peržiūrėjome skaidres su knygos iliustracijomis ir pasakojimą aptarėme. Garmanas bijojo eiti į mokyklą ir iš jaudulio jo pilve „skraidė drugeliai“. Tai ir vaikai  bandė įsivaizduoti tuos drugelius ir juos nupiešti. Vaikai turėjo išspręsti kryžiažodį ir pasakyti, kokia Šiaurės šalis yra atsakyme. Trys Garmano tetulės vaikams atsiuntė saldainių, kuriais renginio pabaigoje ir pasivaišinome.
Pasiklausyti ištraukos iš norvegų rašytojos Herbjorg Wassmo „Šimto metų istorija“ rinkosi suaugusieji. Šiaurės šalių savaitės tema - „Ateitis“. Bandėme kiekvienas pasakyti, kaip įsivaizduojame ateitį, kokia išvis šio žodžio reikšmė, kaip mes galime jį interpretuoti. Skaitytame kūrinyje taip pat atskleista ateities tema. Popietėje trumpai pristatytos Šiaurės šalys, žiūrėjome skaidres su vaizdais iš jų. Labai smagu, kad mums pagelbėjo Jūratė Lemantė, daug metų gyvenanti Norvegijoj, ji atsiuntė filmuotą medžiagą iš savo miesto bibliotekos.
Mūsų bibliotekoje dar ilgai negeso žvakių šviesa, netilo kalbos. Ir, atrodo, kartais reikia tiek nedaug, kad atrastume skaitymo malonumą, buvimo kartu ir bendravimo vieni su kitais džiaugsmą.

Birutė Banackienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Bartninkų filialo bibliotekininkė