Akcijos „Skaityk ir laimėk“ 2-jo etapo nugalėtojų susitikimas

Antrasis tarpinis konkurso etapas baigėsi kovo 24 dieną. Konkurso nugalėtojai rinkosi Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje, kur buvo apdovanoti iniciatyvos globėjo Lietuvos Respublikos seimo nario Kęstučio Smirnovo paskatinamosiomis dovanomis bei labdaros ir paramos fondo „Švieskime vaikus“ knygomis.
Renginyje dalyvavo: Vilkaviškio savivaldybės politikas Bernardas Marčiukonis (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga), Vilkaviškio r. mokinių tarybos atstovės, Vilkaviškio r. viešosios bibliotekos filialų darbuotojos, mokinių tėveliai ir kiti.
Akcijos „Skaityk ir laimėk“ pradžioje kalbėjo viešosios bibliotekos direktorė Vilija Gilienė. Ji apžvelgė projekto svarbą, pasidžiaugė susirinkusių dalyvių pasiekimais, gražia organizatorių iniciatyva. Dalyviams palinkėjo sėkmės sekančiame III- jame konkurso etape.
Daugiausiai perskaičiusius puslapių mokinius pagerbė Bernardas Marčiukonis įteikdamas paskatinamąsias dovanas nuo Lietuvos Respublikos seimo nario Kęstučio Smirnovo.
Vaikų literatūros bibliotekininkė papasakojo apie skaitymo skatinimo konkurso II-jo etapo eigą, kaip sekėsi skaityti visų keturių grupių vaikams ir paaugliams. Geriausieji dalyviai šį susitikimą paįvairino deklamuodami eiles, skaitydami teksto ištraukas.
Susirinkusiems įspūdingai eiles deklamavo (Ikimokyklinio ir 1 klasės) grupės nugalėtojas, Vilkaviškio viešosios bibliotekos skaitytojas - Ugnius Lavinskas ir įvairių skaitymo konkursų laimėtojas ( 2-4 klasių ) grupėje daugiausiai puslapių perskaitęs, Gražiškių bibliotekos dalyvis - Gracijus Jeseliūnas.
Nepralenkiama Vilkaviškio viešosios bibliotekos geriausia metų skaitytoja Elinga Raginytė ( 5-6 klasių) grupėje perskaitė įdomiausios perskaitytos knygos ištrauką.
„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga“ Astridos Lindgren žodžiais pokalbį pradėjo Gražiškių filialo bibliotekininkė Nijolė Dubickienė.
Ji pasakė Įstabius žodžius apie knygą jos reikšmę vaiko gyvenime, pasidalijo darbo patirtimi, kaip jai pavyko į skaitymo skatinimo akciją pritraukti tokių aktyvių paauglių.
Savo pastebėjimais apie skaitymo konkursą pasidalino stropios viešosios bibliotekos skaitytojos Liepos Vaškelytės mamytė. Jurgita Vaškelienė akcentavo, kad toks konkursas skatina vaikus domėtis knygomis, jau nuo pat mažens jas pamilti. Kalbėtoja pacitavo garsių posakių apie knygas.
Vaikų pasiekimais džiaugėsi Vilkaviškio r. mokinių tarybos pirmininkė Justė Lažauninkaitė. Ji pasakė, kad knygų skaitymas - žingsnis į pasaulio pažinimą, kad besidomintys knygomis vaikai įgis daugiau žinių ir jas panaudos ateityje. Tokie mokiniai taps apsiskaičiusiais, kūrybingais, lengvai bendraujančiais žmonėmis.

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė