Pirmosios knygelės šventė „Kelionė knygų puslapiais“

Gegužės 19 dieną Vaikų literatūros skyriuje vyko pirmosios knygelės šventė „Kelionė knygų puslapiais“, į kurią buvo pakviesta Vilkaviškio pradinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo klasė ir jų mokytoja Biruta Kaminickienė. Šventės dalyvius pasitiko pelytė Čiauškutė (bibliotekininkė Ina Dubickaitė), kuri pakvietė pažaisti žaidimą „Taip ir ne“. Vaikai turėjo atspėti, kas yra dėžėje, kai pavyko įspėti, kad dėžėje yra knygos, Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė šventę pradėjo posmeliu apie abėcėlę ir visus pakvietė į „Kelionę knygų puslapiais“. Dėžėje slėpėsi keturios pačios naujausios ir įdomiausios knygelės, kurias vaikams įdomiai pristatė Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės.
Pelytė Čiauškutė (bibliotekininkė Ina Dubickaitė) garsiai skaitė Mažvydo Karaliaus pasaką „Išdidžios pirštinės“. Dviejų pasipūtėlių Pirštinių ginčas sukelia tikrą šurmulį Daiktų pasaulyje. Mėgindamos įrodyti savo pranašumą, Pirštinės pamiršta, kad viena be kitos jos nėra tokios svarbios. Netikėtai dingus Kairiajai Pirštinei, Daiktai pamažu pradeda suvokti, kaip svarbu turėti draugų ir juos branginti. Ši istorija „Išdidžios pirštinės“ moko nebūti išpuikėliais ir savanaudžiais, o gerbti vieniems kitus.
Alvina Radžvilienė supažindino su Aurelijos Umbrasienės pasaka „Pražydęs kaktusas“, kurios personažas mažytis, visų apleistas ir išjuoktas kaktusas tūnojo tolimiausiame parduotuvės kampe. Tačiau šiek tiek dėmesio ir šilumos įrodė - meilė daro stebuklus! Ši istorija moko, kad nereikia savęs menkinti, nes kiekvienas yra vertas būti mylimas.
Pelytė Čiauškutė (bibliotekininkė Ina Dubickaitė) būsimus pirmokėlius pakvietė garsiai paskaityti lietuvių liaudies „Skiemenuotas pasakas“: „Dangus griūva“, „Žiogas ir skruzdėlė“, „Varna ir sūris“, kuriose naujomis spalvomis atgyja nepamirštami jų personažai - baikštusis katinėlis ir išmintingoji meška, darbščioji skruzdėlė ir lengvabūdis žiogas muzikantas, savimyla varna ir gudrioji lapė.
Daug gerų emocijų sukėlė R. Česūnienės ir L. Česūno pasaka su burbulų eksperimentais „Mėgintuvėlis Burbulų karalystėje“, kurią pristatė Alvina Radžvilienė. Vaikai sužinojo, kodėl burbulai sprogsta, kas yra žaibas, kodėl lietaus debesys tamsūs, ir kitus atsakymus. Keliavo su Mėgintuvėliu ir pamatė nepaprastas Dangaus, Debesų ir Saulės karalystes, susipažino su Mėgintuvėlio geriausia drauge Burbulyte. Po to visi paeiliui pūtė muilo burbulus ir stebėjo jų spalvas.
Pelytė Čiauškutė (bibliotekininkė Ina Dubickaitė) pakvietė visus pažaisti žaidimą „Spausdinimo mašinėlė“, o Alvina Radžvilienė paaiškino, kaip pasigaminti knygų skirtuką. Būsimuosius pirmokėlius supažindinome su įsirašymo į biblioteką taisyklėmis, visus apdalijome Vaidos Kavaliauskaitės knygelėmis „Naisių sodo gyventojų rūpestėliai ir džiaugsmeliai“. Vaikai apžiūrėjo naujų knygų parodą „Įdomiausia vaikystės knygelė“. Nuotaikingai atsisveikinome lauke, pūsdami muilo burbulus, vaikai pasižadėjo tapti mūsų bibliotekos skaitytojais ir vasarą draugauti su knyga.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja