Šiaurės šalių savaitė 2018 m. Kybartų bibliotekoje

Kybartų miesto biblioteka šiais metais dalyvavo Šiaurės šalių bibliotekų savaitės projekte „Šiaurės herojai“.

2018-11-14 projektas prasidėjo nuo susitikimo su pačiais mažiausiais vaikais. Į biblioteką atvyko Kybartų lopšelio - darželio „Kregždutės“ ikimokyklinukai. Vaikus maloniai pasitiko bibliotekos darbuotojos. Asta Mackevičienė pakvietė susipažinti su biblioteka, o vėliau pasiūlė pakeliauti po įvairias pasaulio šalis. Darželinukai sudainavo dainą „Laivelis“, autorius nežinomas. Ir vaikai pradėjo kelionę į Šiaurės šalis. Kiekvienoje šalyje jie atrado daug naujų ir įdomių dalykų. Sužinojo kas išrado lego, kur skaniausia pica, ilgiausias požeminis tunelis, kas išrado šokoladą, kokias dovanas gauna kai būna geri ir kai išdykauja. Po kelionės po platų pasaulį pakvietėme vaikus pasiklausyti ištraukos iš švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Vahlundų knygos „Superherojų vadovas“. Vaikai aptarė girdėtą kūrinį, labai gailėjosi Lisos. Kad jai nebūtų taip liūdna ir vieniša gamino superherojų kaukes, kad galėtų padėti, kai mergaitiei reikalinga pagalba. Už gražiai ir kruopščiai atliktus darbus vaikų laukė siurprizai: „Traškių vaflių receptas“, saldainiai, knygų skirtukai ir lėlė Lisa. Puikiai praleidę laiką vaikai išvyko namo. Bet mes jų lauksime sugrįžtančių su mama ar tėčiu.

2018-11-15 vyko susitikimas su Kybartų „Saulės“ progimnazijos moksleiviais. Mes juos pakvietėme apžiūrėti knygų parodą ir pasiklausyti paaugliams ir jaunimui skirtos ištraukos iš norvegų rašytojo Simono Strangerio knygos „Tie, kurių nėra“. Pradžioje lyg ir nedrąsiai bandę kalbėti, tuoj suprato, kad knygoje aprašytas siužetas gali liesti ir juos, pabandė išdėstyti savo mintis, požiūrį ir savo akimis apžvelgti žmonių likimus, gyvenimą, pabėgėlių gyvenimą, meilę,. Svarstė ir diskutavo ar mokėtų aukotis ir priimti gyventi savo šalyje, namuose kitą bėdos ištiktą žmogų. Kaip priimtų kitos tautybės žmones, jų papročius, tikėjimą, kalbą, elgesį, apsirengimą, gydymą, mokymą ir t.t.

2018-11-16 Suaugę bibliotekos skaitytojai buvo pakviesti į literatūrinius skaitymus „Sutemų valanda“. Susirinkusios noriai klausėsi ištraukos iš islandų rašytojo Einaro Maro Guomundssono knygos „Islandijos karaliai“. Perskaičius ištrauką skaitytojos pačios panoro išsikalbėti ir aptarti savo šalies, giminės, šeimos istoriją, likimus, potyrius. Pasidalino savo išgyvenimais. Juokėsi ir liūdėjo, mąstė aptardamos dabartinį laikotarpį. Viešnioms pasirodė aktuali Lietuvos istorija, šeimos tradicijos, vaikų auklėjimas, sveikata, švietimas, kultūra. Mes nuoširdžiai džiaugiamės geromis klausytojomis ir pokalbio dalyvėmis turinčiomis tvirtą nuomonę ir drąsą. Linkime dar ilgai lankytis mūsų bibliotekoje.

Asta Mackevičienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Kybartų filialo bibliotekininkė