Įdomiausia 2018 Metų paauglių knyga

Literatūrinėje popietėje, vykusioje gruodžio 14 d. Vaikų literatūros skyriuje, Knygos bičiulių draugijos narės susipažino su 2018 m. „Metų knygos rinkimai“ akcija. Bibliotekininkė, pasitelkusi multimediją, papasakojo apie Metų knygos rinkimų svarbą, kad ši akcija vyksta jau trylikti metai bei skatina skaityti šiuolaikinių lietuvių rašytojų kūrinius, parašytus nuo 2017 metų rugsėjo 1d. iki 2018 metų rugpjūčio 31d. Šiemet vaikų ir paauglių knygų ekspertų komisija paaugliams pateikė tris jų kategorijai skirtas knygas: Ilonos Ežerinytės „Verksnių klubas“, Justino Žilinsko „Kaukas Gugis ir kerų karas“ bei Aido Jurašiaus „Pypas ir jo nutikimai“. Moksleivėms papasakota apie kiekvieną rašytoją, jo nuopelnus, kūrybinį kelią ir svarbiausias knygas. Susitikimo dalyvės kai kurias pristatomas knygas jau buvo perskaitę ir aptarę savo mokyklose. Labai gaila, kad neteko paskaityti Aido Jurašiaus kūrinio „Pypas ir jo nutikimai“, nes bibliotekos šios knygos dar neturi. „Pypo“ istoriją, kaip jis atsirado ir kaip šmaikščiai keliauja „Vingiais“, mokinės sužinojo perskaitę Gražinos Skabeikytės - Kazlauskienės straipsnį „Pypas, Keravirė ir stebuklingoji barzda“ žurnale „Rubinaitis“.
Apie renkamą knygą „Verksnių klubas“ savo mintimis ir kritiniais pastebėjimais pasidalino Paulina. Kūrinyje buvo gvildenamos dvi siužetinės linijos: Linos gyvenimas šeimoje ir jos atėjimas į „Verksnių klubą“. Šioje knygoje aptartos pačios jautriausios paauglių problemos ir kad dažniausiai su jomis paaugliai turi tvarkytis patys, be suaugusiųjų įsikišimo.
 Susirinkusias bičiules maloniai nuteikė Justino Žilinsko kūrinys „Kaukas Gugis ir kerų karas“. Vaikų literatūros skyriuje buvo surastas tariamas personažas „Gugis“ (žaislas), panašus į tą, kurį rašytojas mėgsta užsidėti ant peties. Mergaitės pasidžiaugė magiškosios tautosakos knyga. Iš Austėjos perskaityto teksto tarsi atgijo lietuvių sakmių ir legendų personažai: maumai, kaukai, laumės, kipšai, aitvarai. Kurie gina savo tiesą ir yra atsakingi už savo pasirinkimus. Mitologiniame romane iškyla tikras „kerų“ karas. Literatūros herojai „Kipšai“ ir „Kaukai“ kaunasi už savo gentį, prarastą turtą, garbę ir orumą.
Už geriausią Metų knygą paauglės galės balsuoti iki 2019 metų vasario 17 dienos.
Susitikimo metu mergaitės sužinojo apie mažiausią Lietuvoje Vytauto Kuso knygą„ „Būsenos“. Knygų klubo bičiulės: Viktorija ir Paulina dalinosi įspūdžiais iš viešojoje bibliotekoje vykusio renginio skirto Vinco Kudirkos 160 - osioms gimimo metinėms. Čia moksleivės išgirdo daug informacijos apie vasario 16 -osios Nepriklausomybės Aktą. Apie šį dokumentą ir jo paieškas savo įžvalgomis dalijosi VDU profesorius Liudas Mažylis. Moksleivės renginiu liko patenkintos, nes turėjo galimybę būti šalia labai svarbaus žmogaus. Paauglių Knygų klubo bičiulės susiplanavo ateities renginius ir susitikimo datas sekančiuose užsiėmimuose. Su gražiais šventiniais palinkėjimais ir Skaistės sukurtais eilėraščių posmais baigėsi mielas Knygos bičiulių susitikimas.

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė