Vilkaviškio bibliotekoje apsilankė daktaras Aiskauda

Tikriausiai visiems yra gerai žinoma knyga, skirta vaikams „Daktaras Aiskauda“. Taigi, ji švenčia jau 90 - tą gimtadienį. O kaip gimė knyga apie daktarą Aiskaudą? Istorija prasideda nuo to, jog pirmasis šį personažą - gerąjį žvėrelių daktarą sugalvojo anglų rašytojas Hju Loftingas, kuris išleido istorijų knygas apie daktarą Dolitlį. Loftingo personažas daktaras Dolitlis įkvėpė žinomą rusų rašytoją bei vertėją Kornejų Čiukovskį sukurti panašų personažą - daktarą Aiskaudą. Taip ir gimė dar viena knyga apie gerąjį daktarą Aiskaudą, kuris padeda visiems, kas į jį kreipiasi.
Na, o šios knygos gimtadienio proga, kovo 14 dieną Vilkaviškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko popietė „Gyvūnų draugas - daktaras Aiskauda“. Buvo laukiami visi, kas myli gyvūnus ir namuose turi augintinių. Abejingų gyvūnams šią dieną neatsirado, kadangi popietėje dalyvavo ypatingi svečiai iš Vilniaus - veterinarijos klinikos "Canisfelis" gydytoja Ieva Andriuškevičienė su savo augintine katyte Sira, kuri yra akla. Šiais svečiais susidomėjo ir panoro iš arčiau susipažinti Vilkaviškio pradinės mokyklos 2d ir 2e klasės mokiniai su mokytojomis Violeta Kušliene ir Valdone Drangauskiene.
Popietės pradžioje buvo garsiai skaitomos ištraukos apie daktarą Aiskaudą bei sprendžiami kryžiažodžiai, kas vaikams labai patiko. Vėliau veterinarė vaikams trumpai papasakojo apie save ir savo darbą, kad 2014 metais baigė LSMU veterinarijos akademiją, turi magistro laipsnį ir veterinarijos gydytojo licenziją. Dar studijų metais savarankiškai atliko praktiką ir gilino žinias privačiuose smulkių gyvūnų veterinarijos klinikose, kur įgijo daug patirties. Veterinarine praktika užsiima nuo 2014 metų, dalyvauja įvairiuose seminaruose, mokymuose. Šiuo metu specializuojasi šunų ir kačių chirurgijoje, užkrečiamųjų ir neužkrečiamųjų ligų diagnostikoje ir gydyme. Taip pat veterinarė visiems susirinkusiems pademonstravo, kaip katėms ir šunims reikia valyti ausis, dantis, parekomendavo, kokius specialius įrankius naudoti šių gyvūnų priežiūrai.
Ne tik vaikai turėjo daug klausimų veterinarei apie šunų ir kačių auginimą bei priežiūrą, bet ir pati vaikams uždavė gana sudėtingų klausimų, pvz.: per kurią kūno vietą šunys prakaituoja, kiek kartų šuns uoslė jautresnė už žmogaus, kokiu ypatingu fiziologiniu požymiu šunų veislė Čiau Čiau skiriasi nuo kitų šunų veislių, kiek turi dantų suaugęs šuo ir katė, kuo ypatingas katės liežuvis ir pan. Už teisingus atsakymus vaikai gavo po simbolinę dovanėlę. Vaikai nekantriai laukė ir to momento, kada galės iš arčiau pasižiūrėti katytę, prie jos prieiti, paglostyti ir netgi su fonendoskopu paklausyti jos širdies darbo. Visiems buvo labai smagu, įdomu, smalsu ir nuoširdžiai dėkojo už puikiai praleistą, kupiną įspūdžių dieną.

Ina Dubickaitė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė