Gražiausi posmai mamai

Išaušo saulėtas gegužės 2-osios rytas. Į Vilkaviškio viešąją biblioteką atskubėjo Vilkaviškio pagrindinės mokyklos 5b klasės mokiniai, lydimi mokytojos Vilmos Anelauskienės. Skambant dainai „Mama, pasakyk“ (muzika A. Martinėno, žodžiai R. Skripkaičio) renginio dalyviai rinkosi į Mamos dienai skirtą poezijos valandėlę „Posmai Tau, miela mamyte“. Apie Motinos dieną, jos prasmę, kaip pagerbiamos mamos pasakojo bibliotekininkė Irena Šapokienė. Penktokai taip pat susipažino su literatūros paroda „Už viską Tau dėkojam, Mama, Tu mūsų laimė, džiaugsmas ir viltis“.
Mokiniai aktyviai dalyvavo renginyje ir buvo gerai paruošę savo pasirodymą. Jie nepriekaištingai suvaidino Gedimino Isoko kūrinį „Kieno mama geriausia“. Puikiai savo užduotį atliko vedantysis Žilvinas Liekis. Skaitovų konkurso laureatė Aušrinė Zajankauskaitė raiškiai perskaitė apsakymą iš Birutės Mar knygos „Marija ir pūkelis“. Savo gerus skaitovės gebėjimus įrodė pirmą kartą skaitydama Nijolės Laukavičienės - Širvinskaitės eilėraštį „Širdies daina mamai“. Vinco Mykolaičio-Putino eilėraštis „Motinai“ užtikrintai skambėjo iš Ryčio Brazio lūpų. Linutė Švabovičiūtė stengėsi perteikti Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos Deimantės Čėsnaitės kūrybinio darbo „Mamai“ eiles. Valandėlės dalyviai visoms mamoms padovanojo eilėraščio posmą, pradžiugino jausmingu žodžiu.
Pirmą kartą susirinkusieji susipažino su Ritos Juškevičiūtės - Mockeliūnienės kūryba. Mokytoja Vilma Anelauskienė išraiškingai perskaitė jaudinantį, priverčiantį susimąstyti kūrinį „Baltas Motinos meilės pasergėjimas“. Su renginio dalyviais pasidalino savo mintimis, pastebėjimais apie autorę ir jos eiles, miniatiūras.
Renginio metu penktokai stengėsi sugalvoti aštuoniasdešimt žodžių, kaip pavadinti mamą. Mokiniai paminėjo ir nemažai retenybių: „mameka, mamužėlė, mamakė, mamoka, mamsa, mamzė“ ir kiti. Renginiui baigiantis, kiekvienas mokinys turėjo sugalvoti palinkėjimą savo mamytei, kurį užrašė atvirutėje. Šią, savo širdelėse subrandintą dovanėlę, Motinos dienos proga, įteiks savo mamoms. Paskutinis valandėlės akcentas nuskambėjo muzikiniu akordu, susirinkusieji visi kartu jausmingai sudainavo Marijono Mikutavičiaus atliekamą dainą „Aš labai myliu savo mamą“.
Mokiniai pažadėjo nepalikti nei vienos nepasveikintos, neapkabintos, nepagerbtos mamos, močiutės, prosenelės. Ir jas gerbti ne tik per šventes, bet visada. Poetas Justinas Marcinkevičius yra pasakęs: „Yra vienas žodis, kuris lydi mus nuo lopšio iki karsto. Visa, kas buvo gera, šviesu ir linksma, kas skaudėjo, kas buvo baisu ir alkana mumyse - šaukėsi meilės, globos ar apgynimo - mama!“.

Irena Šapokienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė