Šiaurės šalių savaitė 2014 m. Gražiškių bibliotekoje

2014 m. Šiaurės šalių savaitė prasidėjo lapkričio 11d. Šią dieną bibliotekoje apsilankė 10 Gražiškių gimnazijos 3 klasės moksleivių su savo auklėtoja J. Belevičiene. Pradžioje bibliotekininkė supažindino su Šiaurės šalių savaitės svarba, kuri skatina skaityti šiaurės šalių rašytojų kūrybą. Ši savaitė Lietuvoje minima jau 18 kartą, o Gražiškių biblioteka ją rengia penktą kartą. Šių metų tema - „Troliai šiaurėje“. Ta tema Brianas Pilkingtonas sukūrė plakatą, kuriame ir pavaizduoti Troliai, apie juos renginio metu taip pat kalbėta, kaip ir apie rekomenduojamas šių metų knygas, kurias skaitėme renginių metu. Pagal Rakel Helnsdal knygos „Monstrų kivirčas“ ištrauką vaikai suvaidino trumpą pamokantį ir linksmą vaidinimą. Viltėją J. ir Simoną K. šiam vaidinimui paruošė bibliotekininkė. Po šio vaidinimo balsu skaitėme Tuvės Janson knygą „Tėtis ir jūra“. Skaitovu sutiko pabūti labai išraiškingai skaitantis antros klasės moksleivis Gracijus J., jam talkino ir kiti renginyje dalyvavę trečiokai. Perskaitę labai įdomią ištrauką kalbėjome apie rašytoją, kuri šiais metais būtų šventusi 100 - ąsias gimimo metines, mažuosius trolius ir didį rašytojos gyvenimą. Išeidami vaikai aplankė piešinių parodą „Trolių viešnagė Lietuvoje“ ir darbelių parodėlę „Trolių kaimas“, vaišinomės Trolių imbieriniais meduoliais, kurių receptą kiekvienas gavo dovanų.
Sekančią, lapkričio 12d., dieną bibliotekoje lankėsi 16 moksleivių iš penktosios klasės, juos atlydėjo Gražiškių gimnazijos bibliotekininkė Romena Jeseliūnienė. Renginys vyko pagal tokį pat scenarijų, tik šį kartą vaizdelį iš knygos „Trolių kivirčas“ suvaidino 5 kasės moksleiviai Romas K. ir Aura J. Po perskaitytų knygų ištraukų diskutavome, kokie kiekvienas galime būti svarbūs, šeimą ištikus krizei. Knygoje „Tėtis ir jūra“ apie tai ir rašoma.
Lapkričio 13 d. į biblioteką su auklėtoja Rita V. atėjo aštuoni priešmokyklinės grupės vaikučiai. Jie aplankė bibliotekoje vykstančią parodėlę, klausėsi pasakos apie „Tris ožiukus ir baisųjį trolį“. Buvo numatyta animacinių filmukų peržiūra, bet dėl techninių gedimų to nepavyko įgyvendinti. Laiką, skirtą filmukų peržiūrai, panaudojome pasakėlių skaitymui, kurias pasirinko patys vaikučiai.
Visą savaitę bibliotekoje vyko piešinių paroda „Trolių viešnagė Lietuvoje“ eksponuota 19 piešinėlių ir darbelių parodėlė „Trolių kaimas“ iš plastilino, modelino, popieriaus ir gamtinių medžiagų. Šiuos darbelius ruošė Kamilė R., Gintas P., Gabija J., Viltėja J., Gracijus J. ir bibliotekininkė.

Nijolė Dubickienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gražiškių filialo bibliotekininkė