Vaikiškos knygos šventė „Pažink stebuklingą knygų pasaulį“

Vilkaviškio viešoji biblioteka jau šeštą kartą paminėjo Tarptautinę vaikų knygos dieną, kuri pasaulyje švenčiama nuo 1967 metų balandžio 2-ąją - žymaus danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimimo dieną. Gausiai susirinkusiuosius į Vaikiškos knygos šventę, vykusią Vilkaviškio kultūros centre, pasveikinome eiliuotu kreipimusi „Skaitymo džiaugsmas“, kurį sukūrė autorė iš JAV Pat Mora.
Šiemet į Vaikiškos knygos šventę sutiko atvykti dailininkė ir vaikų knygų rašytoja Lina Žutautė. Dailininkė ir vaikiškų knygelių iliustratorė ir, kaip teigia pati autorė „truputį rašytoja” Lina Žutautė mažiesiems jau pažįstama iš žaismingų knygelių „Kakė Makė ir Netvarkos nykštukas” (2010), kuri pripažinta geriausia metų knyga jauniesiems skaitytojams, „Du paršeliai” (2012) ir „Kakė Makė ir pabėgusios ausys” (2012). Lina Žutautė savo knygeles iliustruoja pati, o jas leidžia leidykla „Alma littera”. Pagal knygeles apie Kakę Makę „Alma littera” išleido užduotėlių ir spalvinimo knygeles vaikams „Sekmadienis su Kake Make” ir „Spalvink su Kake Make”. Knygelės „Du paršeliai” ir apie Kakę Makę išleistos Danijoje ir Rusijoje. Žutautė iliustruoja ne tik savo, bet ir kitų autorių knygas, ji sukūrė iliustracijas Gendručio Morkūno, Džianio Rodario, Grigorijaus Osterio knygoms, iliustravo „Ikimokyklinio ugdymo” serijos lietuvių liaudies pasakas ir kt.
Lina yra kviečiama dalyvauti tarptautinėse vaikų literatūros iliustracijų parodose. 2009 m. dalyvavo Bolonijos (Italija) knygų mugėje organizuotoje parodoje ir Bratislavos (Slovakija) iliustracijų bienalėje. Knygos meno parodoje „Nuo piešinio iki knygos“ („Arkos“ dailės galerija, Vilnius, 2009 m.) dailininkė pelnė diplomą.
„Ferdinandas ir Pū” - naujausias Linos Žutautės kūrinys, pačios autorės vadinamas rimčiausia jos iki šiol parašyta knyga, kuri žaismingai ir jautriai pasakoja tikros draugystės tarp katino Ferdinando ir šunelio Pū istoriją. Lina Žutautė apdovanota Knygos meno konkurso „Vilnius 2012” laureato premija už knygos „Ferdinandas ir Pū” apipavidalinimą. Šią knygą autorė pristatė vasario mėn. vykusioje Vilniaus knygų mugėje. Šiemet Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos Lietuvos skyrius Linos Žutautės knygą „Ferdinandas ir Pū“ („Alma littera”) pripažino geriausia metų vaikų bei paauglių knyga, už kurią rašytojai paskirta Prano Mašioto premija.
Šventės metu dailininkė ir vaikų knygų rašytoja Lina Žutautė multimedijos pagalba demonstravo savo sukurtas knygų iliustracijas, pasakojo jų atsiradimo istoriją, pristatė savo naujausią knygą „Ferdinandas ir Pū”, atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Kadangi autorės naujausia knyga apie draugystę, visi renginio dalyviai pynė draugystės apyrankes.
Šiais technikos laikais labai svarbu puoselėti draugystę, nes juk su kompiuteriu nenueisi suvalgyti ledų, nuoširdžiai nepasikalbėsi, neapsikabinsi. Lina Žutautė pasidžiaugė, kad salėje užsimezgė daug naujų draugysčių.
Vaikų literatūros skyriaus vedėja Alvina Radžvilienė padėkojo aktyviausiems 2012 m. skaitytojams, kuriems įteikė dovanėles ir padėkos raštus su Linos Žutautės palinkėjimu: „Tegul draugystė su knyga būna kupina džiaugsmo ir stebuklų!“.
Šventinę nuotaiką salėje sukūrė Vilkaviškio vaikų lopšelių darželių „Buratinas“ ir „Pasaka“ ugdytinių piešinių ekspozicijos pagal Linos Žutautės knygeles apie Kakę Makę. Veikė knygučių paroda „Augu kartu su knyga”, kurias sukūrė Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 e klasės mokiniai ir Vilkaviškio vaikų lopšelio-darželio „Buratinas“ „Smalsiukų“ grupės vaikučiai.
Vilkaviškio knygynas suruošė knygų mugę, kurioje jaunieji knygų mylėtojai įsigijo Linos Žutautės knygų, kuriose mielai pasirašinėjo autorė.
Visiems šventėje dalyvavusiems vaikučiams palinkėjome augti kartu su knyga ir pažinti stebuklingą knygų pasaulį, nes knygose sudėta visa pasaulio išmintis.

Alvina Radžvilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus vedėja