Literatūrinė valandėlė „Pažintis su Otfrydo Proislerio herojais“

Otfrydas Proisleris - vienas žymiausių Vokietijos vaikų rašytojų, garsus visame pasaulyje savo knygomis „Raganiukė“, „Vaiduokliukas“, „Mažasis vandenis“, „Plėšikas Hocenplocas“, „Krabatas arba treji metai užburtame malūne“ ir daugeliu kitų (iš viso parašė 32 knygas vaikams) š. m. spalio 20 d. būtų šventęs 90 m. jubiliejų. Nors kai kurioms jo knygoms jau virš penkiasdešimt metų, jas skaitė dabartinių vaikų tėvai, jos ir šiandien džiugina skaitytojus lygiai taip pat kaip ir prieš kelis dešimtmečius.
Kad tai tiesa, įsitikinome ir mes, Vilkaviškio viešosios bibliotekos skyriaus darbuotojos, spalio 17 d. pakvietusios Vilkaviškio miesto pradinukus į literatūrinę valandėlę „Pažintis su Otfrydo Proislerio herojais“. Paaiškėjo, kad ne visiems tai buvo pirmoji pažintis su šiuo rašytoju ir jo knygomis - nemažai vaikų jau buvo skaitę ir pamėgę kai kurias iš jų. Taigi, pasikartojome, ką žinojome, prisiminėme, šiek tiek praplėtėme savo turėtas žinias.
Po skaidrių apie rašytojo gyvenimą ir kūrybą peržiūros, atsakydami į ekrane pateiktus klausimus jau dauguma vaikų atsiminė, kad rašytojas gimė 1923 m. Čekijoje, Raichenberge, po karo persikraustė ir vėliau visą gyvenimą praleido Vokietijoje, kad jo tėvų namuose buvo sukaupta 6000 knygų biblioteka, o mažasis Otfrydas jau nuo 12 m. rašė eilėraščius, kad pirmąją knygą „Mažasis vandenis“ išleido 1956 m., kad knyga, „Plėšikas Hocenplocas“ 2009 m. buvo skaitomiausia knyga Lietuvos pradinukų tarpe, pagal jo knygas visame pasaulyje kuriami filmai ir statomi spektakliai , o 1997 m. įkurto „Raganiukės“ teatro pavadinimą nulėmė būtent O. Proislerio knygos personažas, nešantis pasauliui gėrį, šviesą ir teisingumą. Vaikai taip pat sužinojo, kad dauguma O. Proislerio knygų yra skirta pradinukams - anot rašytojo „pačiai šauniausiai auditorijai pasaulyje“ ir daug kitų dalykų. Bibliotekoje šįkart ta šaunioji auditorija buvo Vilkaviškio Ąžuolo progimnazijos trečiokai (mokytoja Raimonda Janulevičienė) ir Vilkaviškio pradinės mokyklos 4 c klasė (mok. Alma Liaudinskienė), renginio pradžioje suvaidinusi improvizuotą „Šuniukų ir kačiukų mokyklėlę“.
Greitai prabėgusi literatūrinė valandėlė baigėsi žiūrint raganų šokio įrašą iš Vilniaus jaunimo teatro spektaklio „Raganiukė“.

Marija Žilienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkė