Šiaurės šalių bibliotekų savaitė Gražiškiuose

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė pavadinta „Žiema šiaurėje“ Gražiškių bibliotekoje prasidėjo lapkričio 12 dieną, antradienį. Su paruošta  H. K. Andersseno pasakos „Mergaitė su degtukais“ inscenizacija lankėmės vaikų darželyje „Pušelė“. Literatūrinio rytmečio metu vaikai klausėsi balsu skaitomos šios liūdnos pasakos. Vaikams palinkėjome žiemą nesušalti ir nesirgti, o nuo ligų geriausiai saugo pasakų vitaminai, kuriuos galima vartoti kasdien ištisus metus.
Sekančią dieną į bibliotekos literatūrinį rytmetį atskubėjo Gražiškių gimnazijos 3 kl. moksleiviai ir jų auklėtoja. Susipažinę su Šiaurės tautų šalimis, literatūra, jų gamta, skaitėme ištrauką iš rekomenduojamos Grenlandijos rašytojos Lana Hansen knygos „Sila. Istorija apie klimato kaitą“. Tai - pasakojimas, supintas iš fantazijos ir tikrovės, apie Grenlandijos gyventojų požiūrį į gamtą ir jos tausojimą. Aptarę šios knygos temą, peržiūrėjome vaizdinę medžiagą apie Lietuvoje žiemojančius žvėrelius, jų sunkumus žiemą susirandant maisto ir pastangas išsaugojant gyvybę didelių šalčių metu. Viktorinoje „Kiek vėjų pučia žiemą?“ varžėsi dvi komandos, pralaimėjusių nebuvo, nes kaimo vaikai gerai pažįsta gamtą, saugo ir moka ją globoti.
Paskutinis renginys „Kaip išgyventi žiemą“ buvo skirtas vyresnių klasių moksleiviams. Bibliotekoje lankėsi 8 kl. moksleiviai su lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja. Jiems teko užduotis perskaityti norvegų rašytojos Tarjei Vesaas knygos „Ledo pilis“ ištrauką. Tai - pasakojimas apie draugystę, vienatvę, slenkstį tarp vaikystės ir suaugusio žmogaus gyvenimo. Išklausius kūrinio siužetą vyko disputas, kokia svarbi yra kito žmogaus parama sunkiu gyvenimo metu, kaip mus veikia tamsus metų laikas ir kokie yra šaltos, bet baltos žiemos privalumai. Kalbėjome, kad vaikščiodami po sniegą galime įsivaizduoti, kad vaikščiojame po debesis, o dar geriau - ant jų pasivartyti. Pabaigai, ant atvirukų, skirtų šiai Šiaurės šalių savaitei, užrašėme palinkėjimus sau, kaip išgyvensime ir ką nuveiksime šią žiemą, o filmas - pasaka „Sniego karalienė“ nukėlė į vaikystę,kada pasirodę pirmosios snaigės atnešdavo daug džiaugsmo ir žiemos malonumų.

Nijolė Dubickienė
Vilkaviškio viešosios bibliotekos
Gražiškių filialo bibliotekininkė